Kiszélesített lehetőségek
NFGM: mintegy 27 milliárd forint önkormányzati fejlesztésre
A decentralizált fejlesztési programok és a központi előirányzatok keretében mintegy 27 milliárd forintnyi fejlesztési forrásra pályázhatnak idén az önkormányzatok, önkormányzati társulások és többcélú kistérségi társulások.
2009.04.07 18:49MTIEzt közölte a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium (NFGM) az MTI-vel kedden.
Az NFGM közleményében aláhúzza: a kormány az idén először szabályozza egy rendeletben a decentralizált fejlesztési programokat és a központi előirányzatokat, aminek eredményeképpen jelentősen csökkenhet az előirányzatok elaprózottsága. A jogszabály 2009. április elsejei elfogadásával idén lehetőség nyílik olyan fejlesztésekre is, amelyek célja az egyes települések, kistérségek közötti fejlettségbeli különbségek csökkentése. A jogszabály részletesen szabályozza a regionális fejlesztési tanácsok döntési hatáskörébe utalt egyes fejlesztési források felhasználását, így a települési önkormányzati belterületi közutak felújítását, korszerűsítését (8 milliárd forint), a helyi önkormányzatok fejlesztési feladatait (5,1 milliárd forint), a leghátrányosabb helyzetű kistérségek felzárkóztatását (5,8 milliárd forint), a Vásárhelyi Terv továbbfejlesztését (0,9 milliárd forint), valamint a központi fejlesztési előirányzatok felhasználásának eljárásrendjét (5,1 milliárd forint), és a területfejlesztési célú előirányzatokat is (1,2 milliárd forint).
A válság hatásainak enyhítésére az új rendelet könnyítéseket is tartalmaz azért, hogy a kedvezményezettek a pénzügyi-gazdasági környezet romlása esetén is képesek legyenek teljesíteni szerződéses kötelezettségeiket. Lehetőség nyílik például a megítélt támogatások esetében a 40 százalékra megemelt előleg folyósítására, továbbá a visszavont támogatás részletben történő visszafizetésére is.
A rendeletben új elem a korábbi évek támogatási céljaihoz képest, hogy az egyes hagyományos infrastruktúra-fejlesztések mellett pályázni lehet a helyi gazdaság fejlődését, helyi foglalkoztatási problémák megoldását elősegítő önkormányzati projektek megvalósítására is.
Ezt a célt szolgálja a szociális földprogram teljesítését elősegítő támogatás, valamint az önkormányzati fejlesztésekhez kapcsolódó közcélú foglalkoztatás támogatása anyag- és eszközbeszerzésre - ismerteti az NFGM közleménye.
Kapcsolódó írások:
- Vádat emeltek az olcsó önkormányzati lakást ígérők ellen
- Gyenesei: a bürokráciát, nem az önkormányzatok számát kellene csökkenteni
- A vidéki önkormányzatok az iparűzési adót elengedik
- Balog Zoltán változtatna a kisebbségi önkormányzati rendszeren
- Öt év börtönbüntetésre ítélték a volt MSZP-s önkormányzati képviselőt
- Kisebbségi Önkormányzat: Draskovics mondjon le
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06