Zároltak 7,1 milliárd forintot
Válságban az oktatás! Megvonták a pénzt az egyetemektől!
Az oktatási tárcától 7,1 milliárd forintot zároltak, amiből a felsőoktatási előirányzatokat összesen 3,5 milliárd forint terheli - közölte a minisztérium az MTI-vel.
2009.03.19 06:42MTIA minisztérium írásos tájékoztatása szerint a közoktatást nem érinti az OKM-fejezetre vonatkozó zárolás, míg a felsőoktatási előirányzatokat összesen 3,574 milliárd forinttal terheli, amiből az intézmények támogatásainak zárolása 2,78 milliárd forint.
A legtöbbet a Debreceni Egyetemtől zároltak, 324,92 millió forintot, míg a Szegedi Tudományegyetemet 289,43 millió, az ELTE-t 280,62 millió forinttal érinti a rendelkezés. A Pécsi Tudományegyetem egyelőre 246,38 millió forinttal nem gazdálkodhat, míg a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 245,39 millió forintot kénytelen átmenetileg nélkülözni.
A Magyar Táncművészeti Főiskola 9,6 millió forinttal nem számolhat a zárolás idején, a bajai Eötvös József Főiskola 14,2 millió forinttal. A felsőoktatás nélkül, a beruházásokat, felújításokat a zárolás 2,56 milliárd forinttal érinti, míg a felsőoktatás kezelési előirányzatát 790 millió forinttal. A kulturális intézményeket 298,2 millió forinttal, a kulturális fejezeti kezelésű előirányzatokat 576,5 millió forinttal érinti a rendelkezés.
Závecz Ferenc fejlesztési és gazdasági szakállamtitkár közlése szerint a felsőoktatási kiadások 0,85 százalékát, a támogatási előirányzatok 1,7 százalékát zárolták, s erről az intézményeket levélben tájékoztatták. Az, hogy ezekhez az összegekhez mikor juthatnak hozzá ismét az érintettek, a kormány döntésétől függ. A kormány a minisztériumok idei működési költségeiből 60 milliárd forintot zárolt.
Daróczi Dávid kormányszóvivő a februári döntés után elmondta: a vártnál rosszabb makrogazdasági mutatók miatt a büdzsében 200 milliárd forintos hiány keletkezett, ám a kabinet nem kívánja az idénre tervezett 2,6 százalékos költségvetési hiánycélt feladni, ezért az állami kiadásokat csökkenti.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06