Beindult az Új Magyarország Hitelprogrogram
Hitelek - árfolyamkockázat nélkül
A Raiffeisen Bank már folyósítja az Új Magyarország Kis- és Középvállalkozói Hitelprogram keretében a kedvező kamatozású, árfolyamkockázat nélküli, akár 100 millió forintos beruházási hiteleket - közölte a pénzintézet hétfőn az MTI-vel.
2009.02.02 17:07MTI A hitel forint alapon, az euró alapú devizahitelekkel megegyező kamatozással biztosít finanszírozási lehetőséget a kis- és középvállalkozások számára. A felvett összeg bármikor ingyenesen előtörleszthető - olvasható a bank közleményében.
A Raiffeisen Bank, a Magyar Fejlesztési Bank és a Magyar Vállalkozásfinanszírozási Zrt. 2008 év végén írták alá az Új Magyarország Kis- és Középvállalkozói Hitelprogram együttműködési megállapodását, amelynek értelmében a magyarországi székhelyű mikro-, kis- és középvállalkozásoknak akár 10 éves futamidejű, rendkívül kedvező kamatozásúnak számító (8 százalék körüli) finanszírozást kínál. A hitelprogram keretében a beruházáshoz kapcsolódóan forgóeszköz finanszírozására is lehetőség van, emellett pedig már több államilag támogatott konstrukció is elérhető a Raiffeisen Bank fiókjaiban.
A pénzintézet 8-10 milliárd forintos hitelkihelyezéssel számol az Új Magyarország KKV Hitelprogram keretében, amely összeg lehívása 200-400 ügylet keretében történhet - idézi a közlemény Laincsek Jánost, a Raiffeisen Bank kkv területének vezetőjét. A bank tapasztalatai szerint a kis- és közepes vállalkozások által igénybe vett hitelek átlagos nagysága nem haladja meg a néhány millió forintot.
Az Új Magyarország Kis- és Középvállalkozói Hitelprogram keretében, melyet 2008 októberében hirdetett meg a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium, a szektor szereplői 10 millió és 100 millió forint közötti kedvezményes hitelhez juthatnak, felerészt az Európai Unió, felerészt a Magyar Fejlesztési Bank által biztosított forrásokból.
A hitelprogram célja, hogy januártól az Új Magyarország Vállalkozásfejlesztési Program keretében pluszforrásokkal segítsék a válság hatásainak kivédésében a magyar munkavállalók 70 százalékát foglalkoztató mikro-, kis- és középvállalkozói szektort. Az Új Magyarország Mikrohitel Program 2008 januárjában indult.