Nem minden üzletágat tépte meg a recesszió
A takarítócégek jól járnak a válsággal
Az elsősorban takarítással és építőipari tevékenységgel foglalkozó Jánosik és Társai Kft. 2009-ben is az árbevétel növekedésére számít, a bővülés ugyanakkor várhatón kisebb lesz az elmúlt években megszokottaknál.
2009.01.24 10:50MTIJánosik Lajos tulajdonos kifejtette: a társaság bevételeinek növekedését elsősorban az teszi lehetővé, hogy a nagyobb cégek jellemzően a kiszolgáló személyzet, így például a takarítók és a portások elbocsátásával kezdik a gazdasági recesszió miatt kényszerű leépítéseket.
A munka elvégzését pedig külön ezekre a munkákra szakosodott cégekre bízzák. A cég tulajdonosa ismertette: az építőipari tevékenység és a takarítás mellett üzemeltetési, külterület gondozási, illetve őrző-védőszolgáltatásokat nyújtanak.
A társaság megbízásai között a zöldmezős beruházások, épület-felújítások mellett 2009-ben mintegy fél milliárd forint értékben tervezi oktatási intézmények, iskolák és óvodák bővítését, felújítását és akadálymentesítését. A cég tevékenységét várhatóan átstrukturálják, de továbbra is megmarad fő tevékenységként a piacvezetőnek mondható takarítás, illetve fontos ágazatként az őrzés-védelem is.
A miskolci központú Jánosik és Társai Kft. 2008. december 31-i mérlege szerint a cég árbevétele meghaladta a 4,1 milliárd forintot, amely 1,1 milliárd forinttal nagyobb, mint az előző évben. A tulajdonos az előző évinél mintegy 400 millió forinttal nagyobb, 4,5 milliárd forintos bevételre számít 2009-ben. Az 1989-ben alapított cég 250 dolgozót foglalkoztat, és a kiterjedt alvállalkozói körrel együtt további mintegy 1.000 embernek biztosít munkalehetőséget. A vállalat 96 százalékban Jánosik Lajos tulajdonában van, a cég saját tőkéje megközelíti az 1 milliárd forintot.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06