Kicserélték a fénytechnikai berendezéseket is
Befejeződött a Ferihegyi pályák 800 milliós felújítása
Befejezte a Budapest Airport a ferihegyi repülőtér le- és felszálló pályáinak felújítását, az október végén kezdődött, 800 millió forintba került munkálatokkal összesen 70 köbméter szennyeződést távolítottak el, újrafestették a betonjeleket és kicserélték a fénytechnikai berendezéseket is.
2008.11.09 10:05MTIBefejezte a Budapest Airport a ferihegyi repülőtér le- és felszálló pályáinak felújítását, az október végén kezdődött, 800 millió forintba került munkálatokkal összesen 70 köbméter szennyeződést távolítottak el, újrafestették a betonjeleket és kicserélték a fénytechnikai berendezéseket is.
A Budapest Airport MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a végső feladat a fénytechnikai rendszerek beállítása, kalibrálása volt, amit a reptér üzemeltetője a saját repülőgépével hajtott végre.
Az L410-es gép két pilótával és az üzemeltető két munkatársával a fedélzetén, több mint egy órán át körözött a futópályák felett, hogy ellenőrizze a fénytechnika működését.
Munkájukat egy speciális berendezés segítette, amelyet 1996-ban mintegy 400 millió forintért vásárolt a BA elődje, az LRI. A BA szakértelmére külföldön is számítanak, a cég vállalta a legtöbb horvátországi repülőtér, egyebek között Eszék, Zágráb, Rijeka, Pula és Dubrovnik repülőtéri berendezéseinek kalibrálását.
Az amerikai hadsereg felkérésére dolgoztak Egyiptomban és Lengyelországban is.
Kapcsolódó írások:
- Ferihegy: bővül a 2-es terminál előtti forgalmi előtér
- Ferihegy előtt megtorpant a válság
- Szállodát épít Ferihegyen a Budapest Airport
- Csődbe ment a Sterling légitársaság és megszűntette működését Ferihegyen
- Az Alba Airport is Budapest idegenforgalmát bővíti majd
- A Budapest Airport felmondta a Kollektív Szerződést