Áttörés
Tízből négy bankkártya alkalmas egyérintéses fizetésre
Tavaly januártól szeptember végéig megduplázódott az egyérintéses bankkártyák száma, így meghaladva a 3,3 millió darabot. Az összes hazai kibocsátású bankkártya közel 40 százaléka, vagyis tízből négy egyérintéses.
2015.01.19 14:59MTIA tavalyi az áttörés éve volt Magyarországon a egyérintéses fizetés tekintetében: jelenleg már tízből négy hazai kibocsátású bankkártya és kártyaolvasó terminál alkalmas az egyérintéses fizetésre - közölte a MasterCard hétfőn az MTI-vel.
A kártyatársaság idézi a Magyar Nemzeti Bank (MNB) legfrissebb adatait, amelyek szerint tavaly januártól szeptember végéig megduplázódott az egyérintéses bankkártyák száma, így meghaladva a 3,3 millió darabot. Az összes hazai kibocsátású bankkártya közel 40 százaléka, vagyis tízből négy egyérintéses.
Az egyérintéses bankkártyák darabszámának ugrásszerű növekedésével párhuzamosan folytatódott az egyérintéses fizetésre alkalmas bankkártya-olvasó terminálok darabszámának évek óta tartó növekedése is. A jegybank nyilvántartása szerint összesen közel 40 ezer darab ilyen terminál üzemel - hívja fel a figyelmet a MasterCard. Hozzáfűzik: a technológia a kereskedők és vásárlók körében egyaránt népszerű, hiszen segítségével jelentősen csökkenhet a sorok hossza a pénztáraknál, és rövidülhet a fizetéssel töltött idő.
Az egyérintéses fizetést lehetővé tevő technológiai váltás, az olyan újításokkal együtt, mint a napjainkban egyre terjedő mobilfizetés és mobiltárcák, óriási lökést adhat a készpénzmentesség terjedésének Magyarországon - mondta a közlemény szerint Eölyüs Endre, a MasterCard Magyarországért és Szlovéniáért felelős igazgatója.
A Magyar Nemzeti Bank statisztikáiból kiderül: 2014 harmadik negyedévében a hazai, csaknem 86 millió bankkártyás fizetési tranzakcióból már minden hatodik (15 százalék) volt egyérintéses, ami az előző negyedévhez képest 30 százalékos növekedést jelent mind a fizetések darabszámát, mind összértékét tekintve. Ebben az időszakban a hazai vásárlók minden korábbinál nagyobb összeget, megközelítően 47 milliárd forintot fizettek ilyen módon, ami összesen csaknem 13 millió fizetési tranzakciónak felel meg.
A MasterCard és Maestro egyérintéses kártyáival és egyéb eszközeivel mára a világ 67 országában, 2,8 millió elfogadóhelyen lehet fizetni, ami 79 százalékos növekedést jelent a múlt évhez képest. A magyarországi MasterCard különböző hazai partnerekkel együttműködve 2014-ben jelentős lépéseket tett az egyérintéses fizetés elterjesztése érdekében, például a tömegközlekedésben vagy a kultúra területén - áll a közleményben.
Példaként említik többek között, hogy a Budapesti Közlekedési Központ a MasterCard támogatásával több ütemben összesen 270 egyérintéses fizetésre alkalmas jegyautomatát helyezett üzembe a fővárosban és az agglomerációban 2014-ben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06