A Design Terminál támogatásával
Öt magyar startup mutatkozik be Amerikában
Az öt cég a Design Terminál Nemzeti Kreatívipari Központ által tavaly novemberben meghirdetett pályázaton nyerte el a kiutazás jogát.
2015.01.06 15:58MTIÖt magyar startup mutatkozik be márciusban az Egyesült Államokban, Austinban a South by Southwest (SXSW) rendezvényen a Design Terminál támogatásával - tájékoztatta a cég az MTI-t kedden.
Az öt cég a Design Terminál Nemzeti Kreatívipari Központ által tavaly novemberben meghirdetett pályázaton nyerte el a kiutazás jogát.
A Brewie az otthoni sörfőzőgépével, a Vidzor az interaktív és platformfüggetlen videók elkészítését, megosztását segítő online eszközével, a Notch háromdimenziós mozgásérzékelő moduljával, a Sbrick pedig okostelefonnal vezérelhető játékával mutatkozik be, és az agyhullámok objektív mérésével foglalkozó Synetiq is részt vesz az eseményen.
A közlemény szerint a Design Terminál tavalyi pályázatára 50 vállalkozás jelentkezett, a pályázatokat egy háromtagú zsűri - Pistyur Veronika, a Bridge Budapest ügyvezető igazgatója, Somlai-Fischer Ádám, a Prezi társalapítója és Fehér Gyula, a Ustream társalapítója és technológiai vezetője - bírálta el.
Az immár 22. alkalommal meghirdetett South by Southwest (SXSW) program a világ legérdekesebb vállalkozásainak nyújt bemutatkozási lehetőséget - olvasható a közleményben. A Design Terminál korábbi közlése szerint a szervezők 80 országból 30 000 résztvevőt várnak.
A 2015. március 13-17. közötti eseményre a kijutást a Design Terminál támogatja, de az utazási és szállási költségek térítésén túl a felkészülésben is segít a cégeknek: helyi partnerek bevonásával előre megszervezi azokat az egyeztetéseket, ahol új üzletfelekkel és befektetőkkel ismerkedhetnek meg.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
- 6:24 Brutális vihar Európa-szerte - apát és fiát elnyelte a föld
- 22:23 Különös teknőst fogtak Tatabányán
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06