Az egészségre is veszélyesek
Évi 6 milliárd dollárba kerülnek a hamis mobiltelefonok
2013-ban 148 millió hamis mobiltelefont adtak el.
2014.02.15 01:30HENT
A Mobilgyártók Fórumának (MMF) legfrissebb jelentése szerint 2013-ban 148 millió hamis mobiltelefont adtak el forgalmazói hálózatokon keresztül és még ennél is több találhatott gazdára nem hivatalos üzletekben, aukciós weboldalakon és a feketepiacon, írja a vanguardngr.com.
Jelentős mennyiségű telefon kerül eladásra a szürkepiacon is, ami olyan értékesítési módokat jelent, amelyeket a gyártó nem szándékozik igénybe venni. A szürkepiaci értékesítés legelterjedtebb formájánál általában kis cégek importálják az árut és a gyártó által nem felhatalmazott kereskedők árulják.
Az MMF 1998-ban alakult olyan vezető mobileszköz gyártók összefogásával, mint a Nokia, a Samsung és az Apple, valamint vezető hálózat-szolgáltatók, például az Ericsson, a Nokia Siemens Networks és az Alcatel-Lucent részvételével. A szervezet idézett jelentése szerint egy 50 hamis telefonra kiterjedő vizsgálat megállapította, hogy a legtöbb készülék az alapvető hálózati kapcsolati szabványoknak sem felel meg, ami a felhasználók számára a vonal gyakori megszakadását eredményezi. Az MMF főtitkára, Michael Milligan elmondta, hogy az átlagos hamisítvány körülbelül 45 dolláros árával számolva legalább 6 milliárd dollárra tehető az egyes államok és az ipar éves kára a jelenség miatt. Hozzátette, hogy a "kormányok a legújabb technológiák alkalmazásával felvehetnék a harcot a hamisítás ellen, mert ezek képesek kiszűrni az előírásoknak nem megfelelő telefonokat és letiltani az illegális termékeket használókat."
Az MMF adatai szerint Indiában a mobiltelefonok 20%-a hamisítvány , ami a kieső árbevételek miatt 1,5 milliárd dolláros kárt okoz évente. "A hamisítványokban továbbá sok esetben veszélyes mennyiségű fém (például ólom) és vegyi anyag van", tette hozzá Milligan.
Eközben a Samsung hamisításellenes kampányt folytat Nigériában, amelynek keretében a kormányzattal, valamint a Nigériai Kommunikációs Bizottsággal együttműködve igyekszik oktatni és felvilágosítani a fogyasztókat az eredeti eszközök beszerzési lehetőségeiről. A hamis telefonok piaca természetesen nem csak erre az országra korlátozódik, de Afrikában Nigéria jelenti a legnagyobb piacot a számítástechnikai eszközök tekintetében.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06