2010 előtt bevezetésérre nem sok esély van

Késik az e-útdíj bevezetése

Várhatóan 2010-ig nem vezetik be a már többször is megtorpedózott, úthasználattal arányos elektronikus díjfizetési rendszert (ED) - értesült kormányközeli forrásból a Világgazdaság.

2008.06.20 10:54Világgazdaság

Az elektronikus díjfizetés 2010 előtt bevezetésére szakmai körökben is egyre kisebb esélyt látnak a pályáztatás és a kiépítés időigénye miatt. Az ED bevezetésének a halogatása szakértői számítások szerint évi 30 milliárd forint - a matricadíjakból befolyó díjak feletti - bevételkiesést okoz, ennyivel kevesebb jut a közúthálózat fenntartására. A környező országok egymás után vezetik be az e-útdíjat, így még kerülő árán is megéri a teherautóknak, hogy Magyarországon menjenek át.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.