Budapesti Értéktőzsde

BUX: 19 664,12 pont, +0,40 százalék záráskor

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 78,97 pontos, 0,40 százalékos emelkedéssel, 19 664,12 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 5,9 milliárd forint volt, a vezető részvények az Egis kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

2013.01.21 17:15MTI

Králik István, a KBC Securities vezető üzletkötője kifejtette: mivel az Egyesült Államokban zárva tartottak az értékpapírpiacok, nagyon alacsony volt a budapesti tőzsde volatilitása, csupán egy nagyobb, úgynevezett "kosárügylet" húzta fel a zárás előtt a BUX-ot. 

Elmondta: egy jelentősebb megbízó állhatott a mögött, hogy a zárás előtt elkezdték vásárolni a magyar blue chipek közül a Mol, az OTP és a Magyar Telekom papírjait. Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház üzletkötője szerint az amerikai tőzsdék szünnapja és amiatt, hogy "az egész világ Barack Obama amerikai elnök beiktatási ünnepségét nézi", igen szerény volt a forgalom a BÉT-en, igazán releváns megbízás nem érkezett a piacra. 

A nyugat-európai piacok enyhe pluszban zártak, a magyar papírok tartották a csütörtöki-pénteki szintet. A Mol 100 forinttal, 0,53 százalékkal 19 000 forintra erősödött, 1,4 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 25 forinttal, 0,54 százalékkal 4695 forintra nőtt, forgalmuk 3,7 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,49 százalékkal 409 forintra emelkedett, forgalma 559,7 millió forint volt. 

A Richter-papírok árfolyama 50 forinttal, 0,13 százalékkal 37 500 forintra növelte értékét, a részvények forgalma 124,9 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 13,8 millió forintos forgalom mellett 35 forinttal, 0,19 százalékkal 18 450 forintra csökkent. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1061,63 ponton zárt hétfőn, ez 0,52 pontos, 0,05 százalékos csökkenés a pénteki záráshoz viszonyítva. 

A BÉT áruszekciójában a malmi búza ez év márciusra továbbra is 69 000 forintos elszámolóáron áll, az augusztusi lejárat ára 200 forintot mérséklődött, az új ár 56 800 forint. A takarmánybúza elszámoló ára a márciusi lejáratra nem változott, 68 600 forinton áll, míg az augusztusi lejárat 1 100 forintot csökkent, az új ár 55 100 forint. 

A takarmánykukorica ára márciusra 300 forintot nőtt, az új ár erre a lejáratra 65 300 forint. A termény ára a májusi határidőre is emelkedett 300 forinttal, az új ár 66 300 forint. A takarmányárpa ez év márciusra változatlanul 65 000 forint. A nagy olajtartalmú repce márciusra ezer forintot csökkent, az új elszámolóár 139 000 forint.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.