Lakástűz, leégett teherautó...

A Generali 20 milliárdot fizetett ki az idén vagyonkárra

A Generali Biztosító közel 20 milliárd forintot fizetett ki az idén vagyonkárokra, amelynek megközelítőleg a felét a lakásokat érintő káresetek tették ki, a napi káresetek száma megközelíti az ezret.

2012.12.20 19:00MTI

Az élet- illetve a balesetbiztosítások után 3 milliárd forintot fizetett ki a társaság, míg a gépjárműkárok - a casco- és kgfb-kifizetések együttesen - 7 milliárd forint feletti tételt jelentettek. A legnagyobb károk között szerepelt egy 800 millió forintos lakástűz, egy 20 milliós leégett teherautó és egy 6 millió forint kárértékű térdszalag-szakadás. 

A vagyonkárok típus szerinti megoszlásánál a vízvezetékekkel kapcsolatos problémák, az elemi károk és az üvegtörések voltak az első három helyen 2012-ben. A viharkárok az átlagos érték szerint alakultak, ugyanakkor a mezőgazdaságot jelentős aszály sújtotta, ami megjelent a kárkifizetésekben is. 

A biztosító közleményében emlékeztetett arra, hogy kiépített egy olyan szakipari szervizhálózatot - kőműves, villanyszerelő, festő szakemberekkel -, akik fix áron, megbízhatóan és gyorsan dolgoznak. Így az ügyfélnek nem kártérítést fizet a társaság, hanem menedzseli a helyreállítási munkálatokat, és ezzel időt és energiát takaríthatnak meg a károsultaknak.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.