33 százalékos részesedés
8 cég pályázik a görög sportfogadási iroda privatizációjára
Nyolc ajánlat érkezett az OPAP görög állami sportfogadási iroda privatizációra kiírt 33 százalékos részesedésére.
2012.11.10 17:04MTIA privatizálásra kiírt 33 százalékos részesedés piaci tőkeértéke 1,5 milliárd euró. Bizonyos állami eszközök privatizálása része a nemzetközi hitelezők által a pénzügyi segélycsomag folyósítása fejében megkövetelt feltételeknek. A görög kormány azonban lassan haladt a privatizálási program végrehajtásával, 2010 májusa óta mindössze 1,6 milliárd euró bevételre tett szert állami érdekeltségek eladásával.
Az OPAP (Hellenic Football Prognostics Organization) görög sportfogadási irodára a BC Partners és a TPG Capital kockázati tőkebefektető társaság, az Emma Delta Ltd és a Third Point LLC pénzügyi befektetési alap, a német Gauselmann AG játékautomata gyártó vállalat, az észtországi Playtech szoftverfejlesztő vállalat és a Helvason konzorciuma, a luxembourgi Intralot Holdings Luxemburg S.A. és az Intralot Investments Ltd konzorciuma, a Triple Five World Group Properties Limited, illetve az egyik legnagyobb kínai vállalatcsoport, a Fosun International érdekeltsége, a Primrose Treasure Limited nyújtott be pályázatot.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06