A kérdésre 2009-ben érdemes visszatérni
Simor: nem érett a helyzet az euró-bevezetés idejének kijelölésére
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) egyetért a kormánnyal abban, hogy a helyzet még nem érett az euró bevezetése céldátumának meghatározására - mondta a jegybankelnök az Országgyűlés költségvetési bizottságának keddi ülésén.
2008.06.03 17:23MTISimor András kifejtette: egyetértenek a miniszterelnök javaslatával, miszerint erre a kérdésre 2009-ben érdemes visszatérni, amikor már látható, hogy a 2006-os kiigazítás milyen sikerrel járt a maastrichti kritériumokat illetően.
A nemzeti bank véleménye szerint minél hamarabb vezeti be Magyarország az eurót, annál jobb - mondta, de figyelmeztetett rá, hogy a gyors bevezetésnek vannak kockázatai.
Kérdésre válaszolva megerősítette: az MNB-nek nincs árfolyamcélja. Rövid távon a jegybank nem akar és nem is tud hatni az árfolyamra, hosszú távon azonban igen - tette hozzá.