2,5 milliárdos adósság
Három részletben fizetné ki a vízműrészvényeket a főváros
Három részletben, az aláírástól számított két éven belül vásárolná vissza a Fővárosi Vízművek kisebbségi részvénycsomagját a főváros, s átvállalná a társaság több mint 2,5 milliárd forintos adósságállományát is.
2012.03.27 11:47MTIA Fővárosi Közgyűlés hétfői rendkívüli ülésén szándéknyilatkozatot fogadott el a Fővárosi Vízművek kisebbségi részvénycsomagjának visszavásárlása kapcsán, az átadás részleteit egy későbbi ülésen a testület elé terjesztik.
A befektetői részvények átruházásával, valamint a szerződés megszüntetésével kapcsolatos teljes tranzakciós érték nettó 15,1 milliárd forint. A részvényekért fizetendő vételár teljes összege 12,094 milliárd forint, amelyből a főváros az adásvételi megállapodás zárásakor 8,25 milliárd forintot fizet ki, míg az aláírást követő két éven belül 3,844 milliárd forint kifizetése lesz esedékes, két egyenlő részletben.
Az önkormányzat a halasztott vételár megfizetésének biztosítékául átad egy feltétel nélküli és visszavonhatatlan bankgaranciát. A szándéknyilatkozat szerint a főváros a megállapodás aláírásával egyidejűleg átvállalja a Hungáriavíz Zrt. hitelszerződéséből eredő valamennyi kötelezettségét. 2012. április 1-jén a fennálló tartozás összege 2,537 milliárd forint. A dokumentum szerint a befektetők az első negyedévre csaknem 469 millió forint menedzsmentdíjra jogosultak március 31-ig, azonban megállapodás esetén április 1-je után már nem jár nekik díj.
Kitérnek arra is, hogy a befektetők a tulajdonukban lévő részvények értéke 10 százalékának megfelelő kamatra jogosultak minden év december 31-ig, így év közbeni visszavásárlás esetén a vásárlás napjáig az éves kamat arányos része jár nekik. A megállapodás létrejötte után a befektetőket nem illeti meg további osztalék az idei évben.
A megállapodáshoz a befektetőknek szavatolniuk kell egyebek mellett azt, hogy teljesítették valamennyi kötelezettségüket, a társaságot az irányadó jogszabályoknak és ipari szabványoknak megfelelően működtették, az infrastruktúra jó, működőképes állapotban van és a szabványok szerint tartották karban. Az önkormányzat dönthet úgy, hogy a megállapodás megkötése előtt elvégzi a társaság átvilágítását.
A szándéknyilatkozat alapján a megállapodás és a részvény adásvételi szerződés aláírásának, valamint a társaság átvételének határideje április 31. A főváros 1997. április 11-én adta el a Fővárosi Vízművek kisebbségi, 25 százalékos részvénycsomagját, valamint szindikátusi és menedzsmentszerződést kötött a francia Suez Environnement céggel és a német RWE társasággal.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06