Keresi a megoldást
Arany alkony: a főváros megmentené a nyugdíjasokat
A fővárosi önkormányzat keresi a megoldást az Arany Alkony Idősek Otthona ügyében.
2012.03.23 16:17MTIA közlemény szerint a főváros az ellátottak biztonsága érdekében arra kéri az illetékes, másodfokon eljáró Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatalt, valamint az eljárást felügyelő Nemzeti Erőforrás Minisztériumot, hogy mielőbbi döntésével tegye lehetővé, hogy legalább 4, de legfeljebb 6 hónapja legyen a fővárosi önkormányzatnak a probléma kezelésére. Mint írták, a Fővárosi Szociális és Gyámhivatal április 1-i hatállyal vonta vissza az Arany Alkony Idősek Otthonai működési engedélyét, amelynek fő indoka az volt, hogy a fenntartó Kálvin János Presbiteri Misszió (KJPM) és a tulajdonosok, a Medicatus Kft. között nem jött létre ingatlanbérleti jogviszony.
A gyámhivatal a fővárost kérte fel, hogy gondoskodjon a rászoruló 840 idős ember ellátásáról, ám az önkormányzat megfellebbezte a határozatot, arra hivatkozva, hogy 15 nap nem elég a megfelelő ellátás megszervezésére, a jogvita megoldására, valamint jogszerű döntések meghozatalára.
A hivatal közleménye szerint együtt éreznek a rászoruló idősekkel és mindent megtesznek a legjobb megoldás érdekében, ugyanakkor jelezték, hogy több időre van szükségük.
Megjegyezték, hogy a krízishelyzet példás együttműködést hozott, miután a fővárosi önkormányzat segítséget kért az illetékes tárcáktól, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságtól, továbbá egyházi és civil fenntartóktól. A tájékoztatás szerint három nap alatt 14 egyházi és civil fenntartó, köztük a Református, a Baptista és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat közel 500 férőhelyet, pszichológusokat, lelkészeket, jogászokat, orvosokat ajánlott a probléma megoldására. Emellett a főváros 200 üres férőhelyet ajánlott fel, s július elsejétől további 530 férőhelyet tud bevonni.
A főváros jelezte, hogy álláspontjuk szerint az Arany Alkony Otthonokban maradni kívánó idős emberek ellátásának biztonságát az szolgálná, ha a tulajdonos Medicatus Kft. és társai, vagy az általuk létrehozott Kht. tartaná fenn az intézményeket. Mint indokolták, ezzel a határozatra okot adó jogvita megszűnne, hiszen a tulajdonos és a fenntartó azonos lenne.
Kitértek arra, hogy ötmilliárd forintos többletköltséggel járna, ha egyházi fenntartó új szolgáltatót hozna létre, emellett azt is megjegyezték, hogy a főváros nem lehet egy számára ismeretlen jogi és gazdasági háttérrel működő intézmény fenntartója.
Az önkormányzat a Fővárosi Szociális és Gyámhivatal bevonásával tárgyalásokat és szakmai együttműködést ajánlott a tulajdonosoknak annak érdekében, hogy saját maguk legyenek intézményeik fenntartói.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06