Reformokra számíthat a vidéki lakosság
Ven Csia-pao: célunk a szilárd, erőteljes gazdasági növekedés
A kínai miniszterelnök szerint Kína az idén 7,5 százalékos gazdasági növekedést irányzott elő és 4 százalék körüli inflációt vár.
2012.03.05 08:45MTI(Wen Jiabao) szavaiból kiderült, Kína a belföldi kereslet növelésére törekszik, amit, egyebek közt, a fogyasztási hitelek bővítésével fog ösztönözni. Többet költenek majd a szociális szolgáltatásokra, növelik az alacsony, illetve közepes jövedelmű csoportok bevételeit.
"Célunk a szilárd, erőteljes gazdasági növekedés, a stabil árak tartásával, a pénzügyi kockázatok elhárítása, úgy hogy a teljes pénz- és hitelkínálatot a megfelelő szinten tartjuk" - hangoztatta Ven.
A kormányfő 9 millió új munkahelyet ígért, igazságosabb jövedelemelosztást, a lakosság életkörülményeinek javítását, a piac felügyeletét, az élelmiszer- és gyógyszerárak, valamint a szolgáltatások árának ellenőrzését.
Peking véget kíván vetni a jogosulatlan díjak és büntetések beszedésének a szállítási ágazatban, fellép a piacot manipuláló hamis információk, a spekuláció ellen. Reformokra számíthat a vidéki lakosság, bővítik az infrastruktúrát, fejlesztik az agrártermelést és a gazdálkodók jövedelmét.
A földtulajdonlás területén meghatározó változások lesznek a nyilvántartásban, használatban és az ingatlan forgalmazásban, hangoztatta a miniszterelnök és aláhúzta: minden érintett számíthat jogainak védelmére.
A kormány reális szintre szorítaná le az ingatlanárakat. Az ötmillió hamarosan elkészülő szociális lakás mellé további 7 millió építését tervezi.
A nemzetvédelem, a fegyveres erők fejlesztéséről szólva Ven Csia-pao a legfontosabbnak azt a képességet nevezte, amely az információs társadalom korában alkalmassá teszi a haderőt egy helyi háború megnyerésére. A kormányfő ezen a területen is a modernizációt, technikai fejlesztéseket és a személyi állomány magas szintű képzésének szükségességét hangsúlyozta.
A kínai parlament ülésszakához kapcsolódóan korábban közzétették, hogy a védelmi kiadásokat idén 11,2 százalékkal növelik az előző évihez képest.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06