Némileg visszafogottabb
Leeresztett a forint hétfő reggelre
Gyengült csütörtök reggelre a forint, ami az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed elnökének beszédét követően a nemzetközi piacokon kialakult némileg visszafogottabb befektetői hajlandóságnak tudható be.
2012.03.01 07:48MTIAz eurót a szerda délutáni 287,30 forint után csütörtök reggel hét órakor 288,80 forinton jegyezték a nemzetközi deviza kereskedelemben. Hétfőn még 292 forint, kedden 290 forint környékén mozgott az euró.
A svájci frank jegyzése a szerda délutáni 238,30 forintról 239,57 forintra emelkedett, a dollárt 213,44 forint után 216,35 forinton jegyzik, a japán jen árfolyama 2,6535 forintról 2,6710 forintra emelkedett.
Az euró árfolyama a szerda kora estig jellemző 1,3470 dollár körüli szintről 1,3350 dollár környékére csökkent. A Fed elnöke, Ben Bernanke szerda esti beszédében visszafogott hangot ütött meg az amerikai gazdaság növekedési kilátásait illetően és nem tett említést a gazdaságösztönző célú mennyiségi monetáris intézkedések folytatásáról. Az euró dollárral szemben élvezett kamatprémiumának várható szűkülése miatt így az euró korábbi három havi csúcspont közeli szintről gyengülni kényszerült a dollárral szemben.
A kockázatosabb, azaz magasabb hozamot ígérő deviza-befektetésekhez rendelkezésre álló "olcsó" dollár források várható apadása így a befektetői kockázatvállalási hajlandóságot hűtötte le, világszerte alacsonyabb szintre szorítva vissza a kockázatosabb befektetésnek minősülő devizák, így a forint árfolyamát is.
A devizaárfolyamok további alakulása szempontjából a csütörtökön esedékes német és euróövezeti feldolgozóipari beszerzési menedzser indexek, az európai munkanélküliségi ráta, valamint az euróövezeti inflációs ráta közzététele szolgál majd iránymutatással a piacok számára.
A délutáni órákban pedig az amerikai gazdasági növekedés kilátásainak megítélése szempontjából egyik leglényegesebb mutató, a foglalkozatás alakulása, ezen belül is első alkalommal munkanélküli segélyért folyamodók számában a múlt héten bekövetkezett változás szolgál majd támpontként.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06