Három hónapon belül dönt a vezetőség
Megszűnhet a révkomáromi hajógyár
Peter Bulla a vállalat vezérigazgatója elmondta: három hónapon belül születik döntés arról, hogy megszűnik-e a révkomáromi hajógyár.
2012.02.21 14:30MTIMegerősítette, a vállalat hétfőn kérvénnyel fordult a helyi munkaügyi hivatalhoz egy esetleges tömeges elbocsátást jelezve. Ha a vállalatnak nem sikerül orvosolnia a helyzetét az elbocsátás a cég összes alkalmazottját, 300 embert érinthet.
A komáromi hajógyár már hosszabb ideje fennmaradási gondokkal küzd, mivel az utóbbi években - részben a válság hatására - csökkentek a megrendelései. A hajógyár helyzetének mostani romlása mögött az áll, hogy vevőinek nehézségei támadtak a megrendelt hajók finanszírozásához szükséges lízingek szerződések megkötésével. A finanszírozás biztosításáról a hajógyár is tárgyalásba kezdett több szlovákiai bankkal. Ezek eredményétől függ, hogy sikerül e megmenteni a térség egykor legnagyobb munkáltatójának számító hajógyárat. Peter Bulla a vállalat vezérigazgatója bizakodó a tárgyalások kimenetelét illetően.
"Több szlovákiai bankkal is intenzív tárgyalásokat folytatunk, remélhetőleg sikerül megoldást találni" - mondta Peter Bulla. Hozzátette: A tömeges elbocsátást célzó kérvény szeptember 30-i dátummal számol, de addig semmilyen változás nem lesz a cég alkalmazottainak életében. A vállalatnak pillanatnyilag három hónapra elegendő megrendelése van. Ez alatt az idő alatt a vezérigazgató reményei szerint sikerül megoldást találni.
A gyár alkalmazottai a vezérigazgatónál kevésbé optimisták.
A komáromi hajógyár több mint 110 éves múltra tekint vissza. A nagyvállalat amelynek két évtizede még mintegy négyezer alkalmazottja volt, elsősorban a teherszállító hajók gyártásával és javításával foglalkozik. Akkoriban évi 13-14 hajó készült el az üzemben. A vállalat, 1992-től állami tulajdonú részvénytársaságként működött, majd Csehszlovákia szétválása után Szlovákia egyetlen hajógyáraként üzemelt. Később több lépésben privatizálták. Alkalmazottainak számát az elmúlt években folyamatosan csökkentették. A legutóbbi tömeges elbocsájtásra 2011 őszén került sor, akkor közel 200 dolgozót küldtek el. Alkalmazottainak jelentős része a régió magyar lakosságának köréből került ki.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06