Súlyos fennakadások az ország közlekedésében

Bulgáriában tovább sztrájkolnak a vasutasok

Bulgáriában pénteken már a második napja sztrájkoltak a vasutasok: a nyolc órás munkabeszüntetés ezúttal is súlyos fennakadásokat okozott az ország közlekedésében.

2011.11.25 15:24MTI

A dolgozók az állami vasúttársaság tervezett reformja ellen tiltakoznak. Ez egyebek mellett azt foglalja magában, hogy 13 ezer alkalmazottból 2 ezret elbocsátanak, 138 szárnyvonalat megszüntetnek, és 15 százalékkal emelik a jegyárat.
   
A szakszervezetek jelezték, mindaddig sztrájkolnak naponta nyolc órán át - magyar idő szerint 9 és 17 óra között -, amíg nem érik el követeléseiket. Csütörtökön megszakadtak a tárgyalások a szakszervezet és a közlekedési minisztérium képviselői között, mivel a tárca szerint átalakítás nélkül csődbe megy a vasúttársaság.
   
A társaság adóssága 770 millió levára, hozzávetőleg 400 millió euróra tehető. A Világbank 240 millió euró hitelt nyújt a cég számára, ennek feltétele a cégcsoport átszervezése.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.