Rendeletben szabályozzák a munkavégzés rendjét
Energetika: öt területen módosít törvényt a kormány
Öt területen - a földgátellátás, a bányászat, a távhőszolgáltatás, a villamos energia és a megújuló energia közlekedési célú felhasználása területén - kívánja módosítani a törvényeket a kormány.
2011.11.18 17:23MTIEzt tükrözi az Országgyűlés honlapján, pénteken megjelent, az egyes energetikai tárgyú törvények módosításáról szóló törvényjavaslat.
A földgázellátás biztonságának megőrzését szolgáló intézkedésekkel összefüggésben a kormány rendeletben szabályozhatja a munkanapok és munkaszüneti napok, valamint az azokkal összefüggő munkavégzés rendjét; az ügyfélforgalom előtt nyitva álló magánhelyiségek vagy közintézmények (különösen üzletek, ügyfélszolgálatok) nyitvatartási idejét; az ügyfélforgalom előtt nyitva álló magánhelyiségek vagy közintézmények (különösen üzletek, ügyfélszolgálatok), továbbá irodaházak, valamint a költségvetési fenntartású intézmények legmagasabb felfűtési hőmérsékletét.
Ugyancsak rendelettel szabályozhatja a kormány a Magyar Köztársaság területén termelt vagy készletezett földgáznak a Magyar Köztársaság területén kívülre szállítására vonatkozó szerződéskötés feltételeit, a Magyar Köztársaság területén történő átszállítás kivételével.
A törvényjavaslat szerint az illetékes miniszter a földgázellátási válsághelyzet fennállásáról és fokozatáról valamint a válsághelyzet megszűnéséről határozatban dönt.
A földgázellátási válsághelyzet II. fokozata esetén a miniszter rendeletben szabályozhatja a felhasználók földgázellátásának korlátozását, különösen a korlátozás elrendelésének, fenntartásának és feloldásának feltételeit.
A bányászati törvény módosítása keretében a kormány javaslata alapján változik a "bányászati hulladék" fogalma is, amely szerint "bányászati hulladék": az ásványi nyersanyagok bányászata, tárolása és feldolgozása során keletkező hulladék, a nem közvetlenül ezen tevékenységekből származó hulladékok kivételével.
A jelenlegi módosítás már nem tartalmazza kifejezetten, hogy bányászati hulladéknak kell tekinteni a vörösiszapot. Erre azért nincs szükség, mert a "feldolgozás" fogalmának Irányelv szerinti átültetése alapján a vörösiszap, mint a bauxit kémiai eljárással történő feldolgozásából származó hulladék, bányászati hulladéknak tekintendő.