Tarol az IMF?
MSZP: a kormány beismerte gazdaságpolitikájának bukását
Az MSZP a kormányzati gazdaságpolitika bukásának beismeréseként értékeli, hogy a kabinet tárgyalásokat kezd a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) egy új típusú együttműködésről.
2011.11.17 19:40MTIMesterházy Attila pártelnök-frakcióvezető csütörtökön nyilatkozva kifejtette: a jelenlegi helyzetben elkerülhetetlennek tartják az IMF-megállapodást. "Jobb későn, mint soha" - mondta, hozzátéve, kár az elmúlt másfél évért, "az országnak, az embereknek nagyon sokba került ez az ámokfutás, emberek millió fizettek százezrekkel többet a dilettáns gazdaságpolitika miatt".
Az MSZP elnöke szerint fel kell tenni a kérdést, hogy a kormányfő és Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter, akik e gazdaságpolitikáért felelősek, levonják-e a szükséges következtetést.
"Várjuk, hogy Orbán Viktor tartva ígéretét az IMF-szerződés megkötése után távozik-e posztjáról" - mondta arra utalva, hogy a Népszabadság keddi számában azt írta: zárt körben a miniszterelnök korábban állítólag célzott arra, hogy "ha az IMF visszajön, én el...".
A Nemzetgazdasági Minisztérium csütörtökön közleményben tájékoztatott, hogy az IMF szokásos éves gazdaságpolitikai konzultációjának keretében a kormány megkezdi a tárgyalásokat egy új típusú együttműködésről a Nemzetközi Valutalappal.