Csak egy kis apró?
Egymilliárd dollárral megtoldja afrikai hitelalapját a Kínai Fejlesztési Bank
A Kínai Fejlesztési Bank (KFB) 1 milliárd dollárral megduplázza az afrikai kis és közepes vállalatoknak nyújtott rendkívüli fejlesztési hitelalapjának összegét.
2011.10.27 21:34MTIA 2012-től 2 milliárdos tőkével működő alap, ahogyan eddig, úgy a jövőben is különböző projektek támogatását szolgálja majd az afrikai országokban - közölte a kelet-kínai Hangcsouban (Hangzhou) az agytrösztök első kínai-afrikai fórumán Liu Hao a KFB nemzetközi kapcsolatokért felelős egyik vezetője.
Az alapot 2009-ben hozták létre, miután az arról szóló döntést Ven Csia-pao (Wen Jiabao) kínai miniszterelnök a Kína-Afrika együttműködési fórum egyiptomi miniszteri találkozóján bejelentette.
A pénzintézet azóta 632 millió dollár értékben 24 projektet finanszíroz, összesen 25 afrikai országban.
A beruházások skálája igen változatos: a mezőgazdasági szektortól a világítástechnikai iparig terjed. Az új projektek számítások szerint 288 millió dollár kereskedelmi forgalmat generáltak, általuk több mint 6 ezer ember jutott munkahelyhez - tájékoztatott a banki vezető. Az alap bővítésének célja, hogy az afrikai kis és közepes vállalati szerkezetet hatékonyabbá tegyék, megerősítsék a cégek jövedelemtermelő képességét, munkahelyeket teremtsenek és általában: emeljék a lakosság életszínvonalát - magyarázta Liu. A részletekről elmondta: a kölcsönök lehetnek állóeszköz hitelek, és forgóeszköz hitelek, amelyek lejárati ideje nem hosszabb öt évnél. A kamatok nagyságának meghatározása rugalmas; a lehívás és a visszafizetés rendje ugyancsak megállapodás függvénye.
A KFB - mintegy 900 milliárd dolláros vagyonnal - Kína legnagyobb külföldi befektetéseket finanszírozó pénzintézete, amely 190 milliárd dolláros deviza hitelkerettel rendelkezik. A bank hitelminősítése megegyezik az ország szuverén minősítésével. A bank afrikai hitelkihelyezése szeptember végén elérte a 7 milliárd dollárt - tudatta Li Csi-ping (Li Jiping) a KFB alelnöke. Hozzátette: Kína és Afrika egyre több esetben találja meg közös érdekeit, aminek alapján ő maga igen derűlátóan ítéli meg a kapcsolatok jövőjét.
Kína ma Afrika legnagyobb kereskedelmi partnere. A kelet-ázsiai ország 2010 végéig mintegy 40 milliárd dollár értékben fektetett be 50 afrikai ország több mint 2000 vállalkozásába. Vannak köztük például a bányaiparban, az infrastruktúrában, a mezőgazdaságban, a gyáriparban és a pénzügyi szektorban működő vállalatok.
A kínai vállalatok működőtőke befektetéseinek összege - a Kínai Kereskedelmi Minisztérium adatai szerint - 2010 végére 2,1 milliárd dollár körül mozgott, 46,8 százalékkal nőtt az előző évihez képest.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:39 Távozik Pavel Stantchev, a TV2 Média Csoport vezérigazgatója
- 14:48 Gúnyt űzött Ferenc pápa halálából egy ukrán blogger
- 12:44 Bejelentette a Vatikán, miben halt meg a Pápa
- 10:40 Az amerikai kormány eladná a Google böngészőjét
- 8:44 Hat új védjegyet jegyeztetett be a Louis Vuitton Oroszországban
- 6:41 Brazíliában és Olaszországban képviselik hazánkat a 2025-ös Magyar Ifjúsági Robot Kupa győztesei
- 22:31 NGM: vezetőváltás az N7 Holding élén
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06