Esztergom, a rossz adós
Ki töri meg Tétényit: a bankok vagy a Fidesz-frakció?
Ha nem vagy csak részben tesz eleget Esztergom polgármestere az adósságrendezés végrehajtásának, "a képviselő-testületnél és a helyi önkormányzatok törvényességi ellenőrzésért felelős szervnél is fogja kezdeményezni a polgármester fegyelmi felelősségének megállapítását".
2011.09.23 10:00MTIÍgy fogalmaz a Raiffeisen Bank Zrt. levele, amelyet Tétényi Éva (független) polgármester juttatott el pénteken.
A bank követeléskezelési főosztályának vezető munkatársai által jegyzett levélben arra is felhívják a figyelmet, "hogy a Ptv. 7. § 4. bekezdése alapján a polgármester jogviszonya a fegyelmi eljárás ideje alatt felfüggeszthető, valamint hogy 8. § 1. bekezdése alapján a polgármester a tisztségéből eredő kötelezettségének vétkes megszegésével okozott kárért anyagi felelősséggel tartozik". Tétényi Éva közleményben reagált a bank levelére. Kifejti: Esztergom jelenlegi gazdasági helyzete nem teszi lehetővé a bérek kifizetését és a kötelező feladatok ellátását, valamint az adósságrendezés első ütemének teljesítését egyszerre. Vagy bért fizet az embereknek, vagy a bankok követelésének tesz eleget az önkormányzat. Esztergom független polgármesterének csak az ott élő családok mindennapi életének biztosítása és a kötelező feladatok ellátása lehet az első. Ezért a képviselő-testületnek és a bankok képviselőinek is csak abban az esetben és olyan mértékben teljesítik az egyezségi megállapodások első ütemét, amely biztonsággal kigazdálkodható az önkormányzat saját forrásaiból. "Abban a demokratikus jogállamban, amelyben maga Orbán Viktor jelentette ki nemrégiben, hogy első az kisemberek érdeke, és legfőbb feladatunk az eladósodás elleni küzdelem, megengedhetetlennek tartom, hogy egy pénzintézet ilyen hangú levelet írjon a város megválasztott polgármesterének, kényszerítve őt a törvényellenes, felelőtlen gazdálkodásra" - fogalmaz közleményében Esztergom polgármestere. Nem lehet tovább folytatni az előző városvezetés hitelfelvételi gyakorlatát, és ki kell állni amellett, hogy az emberek érdeke minden esetben megelőzi a bankok érdekeit - tette hozzá.
"Remélem, hogy ebben az ügyben a kormány, meghirdetett szándékának megfelelően, mellém és az esztergomiak mellé áll" - írja közleményében a polgármester.
Tétényi Éva a képviselő-testület keddi ülésén jelentette be, hogy elfogyott a polgármesteri hivatal pénze, nincs pénz a hivatalos levelek postára adására, a tömegközlekedési pályázat hirdetési díjának kifizetésére, a közműszolgáltatók több intézményt kikapcsolással fenyegetnek, a szállítók az ingyenes tankönyvek visszavételére készülnek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06