Schäuble fontos lépésnek tartja, de kevésnek
Euróövezeti válság: egy csúcstalálkozó nem elég?
Wolfgang Schäublét, Németország pénzügyminiszterét a Dow Jones üzleti hírügynökség egy a frakciótársainak intézett levele alapján idézte: tévedés volna azt gondolni, hogy az euróövezeti bizalmi válságot egyetlen csúcstalálkozóval meg lehet oldani.
2011.07.27 14:49MTIA levélben a pénzügyminiszter hangsúlyozta ugyanakkor, hogy az euróövezeti állam- és kormányfők előző heti megállapodása "fontos lépés" a görögországi válság megoldásának, illetve a pénzügyi stabilitás biztosításának irányába.
Schäuble - a konkrét országok megnevezése nélkül - arra hívta fel képviselőtársai figyelmét, hogy Olaszország, illetve Spanyolország helyzete különbözik Görögországétól. Úgy fogalmazott: "a jelenlegi hangulatban, amelyet a tovagyűrűzés miatti félelmek uralnak, hatványozottan fontos, hogy ne engedjük, hogy kételyek merüljenek fel az országok konszolidációs törekvéseivel kapcsolatosan. (...) A pénzpiacok figyelmének középpontjába került országok pénzügyi helyzete önmagában nem ad okot komoly aggodalmakra".
A csütörtöki megállapodással kapcsolatosan a pénzügyminiszter elismerte, hogy nem jelent kockázatmentes megoldást, ám hangsúlyozta, hogy a felmerült alternatívák nagyobb veszélyt jelentettek volna. Schäuble leszögezte, hogy Németország nem fog "biankó csekket" aláírni az újabb mentőcsomag motorjának számító Európai Pénzügyi Stabilitási Eszköz (EFSF) számára.
Schäuble a levélben hangsúlyozta ugyanakkor, hogy Németország jóléte Európa gazdasági és politikai integrációján múlik és, nem engedheti meg, hogy felbomoljon az euróövezet.
A pénzügyminiszter ugyanakkor a német Stern magazinnak adott interjúban bevallotta: annak ellenére, hogy felismeri az euróövezet megmentésének fontosságát, az európai döntéshozókra nehezedő stressz közepette sokszor bosszús. Megfogalmazása szerint ez eddig "pocsék év" volt, és sokszor elgondolkozik, hogy megfelelő kitartással rendelkezik-e.
Az interjúban megismételte korábbi kijelentéseit, hogy a kimentett államokat szigorúbb szankciók elé állítsák. Elmondta: "az integrációnak tovább kell folytatódnia, és az olyan nemzeteknek, amelyek segélyben részesülnek, cserébe fel kell ajánlaniuk szuverenitásuk egy részét az Európai Uniónak". Európa csak akkor győzhet, ha egyes tagállamait nem lehet kidobni az euróövezetből - tette hozzá.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06