Megmarad, remélhetőleg
Túl van a kritikus időszakon a Nyíregyházi Állatpark kis zsiráfja
Az állatka mesterséges táplálásra szorult, miután elsőborjas anyja tapasztalatlansága miatt nem gondozta.
2015.01.22 14:30MTI
Révészné Petró Zsuzsa, a nyírségi állatkert osztályvezetője, szóvivője csütörtökön elmondta, hogy a Rothschild-zsiráf borjú szépen fejlődik, két és fél hónap alatt 50 centimétert nőtt.
A gondozók a születése után az akkor 160 centiméteres borjút mesterségesen kezdték etetni, három óránként kapott fehérjében és antioxidánsokban gazdag kolosztrumot, előtejet. Eleinte mindössze 20-30 milliliternyit tudott meginni, azt is másfél órányi idő alatt.
Most már tejpótló tápszert eszik, és öt perc alatt felhörpinti az 1,4 literes mennyiséget.
A szépen gyarapodó zsiráf a szénát is kóstolgatja, de egy éves koráig még a tápszer lesz a fő tápláléka.
A szóvivő hozzátette: az etetési időszakot kivéve a burjú a négy tagú Rothschild-zsiráf tenyészállománnyal közösen él, ami fontos a jövője szempontjából. A teljes kifejlett méretét, az 5 méteres magasságot, előre láthatóan öt éves korában éri majd el.
Neve még nincs a borjúnak, a rajongók nevezik majd el, a legnagyobb közösségi portálon meghirdetett névadó keretében.
A Rothschild-zsiráfok (Giraffa camelopardalis rothschildi) a zoológusként is elismert híres bankárról, Walter Rothschild (1868-1937) után kapták nevüket. Eredetileg Ugandában, Kenyában és Dél-Szudánban őshonosak, ezért Uganda-zsiráfnak is szokták nevezni az állatokat. Veszélyeztetett fajnak számítanak, a természetben kevesebb mint 700 egyed él belőlük. A világ állatkertjeiben mintegy 450 Rothschild-zsiráfot tartanak számon, a Nyíregyházi Állatparkban 5 él belőlük. A novemberben született borjú a hetedik Nyíregyházán született zsiráf.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06