NASA és SpaceX
Döcög az amerikai űrkutatás
Többszöri halasztás után elindították a Dragon teherűrhajót. A 2,3 tonnányi utánpótlást már nagyon várják az űrállomáson.
2014.04.19 10:25MTI
A tervezettnél egy hónappal később, többszöri halasztás után elindították a Dragon teherűrhajót a Nemzetközi Űrállomásra - közölte az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA.
A SpaceX társaság űrjárművét a floridai Cape Canaveral űrrepülőtérről indították el helyi idő szerint pénteken.
A Dragon teherűrhajó 2,3 tonnányi utánpótlást szállít a Föld körül keringő Nemzetközi Űrállomás (ISS) legénységének.
Az űrjármű az eredeti tervek szerint március közepén indult volna az ISS-re, a startot azonban különböző technikai problémák miatt többször is elhalasztották, legutóbb hétfőn. Akkor a Falcon 9-es hordozórakéta első fokozatából szivárgó hélium miatt hiúsult meg az indítás, de a földi hiba előtt már az ISS egy komoly, csak űrsétával kijavítható számítógéphibája is bizonytalanná tette a SpaceX Dragon felbocsátását.
A Dragon a tervek szerint vasárnap ér célba, és május 18-án indul vissza.
A teherűrhajónak ez a harmadik küldetése abból a tervezett legkevesebb 12 misszióból, amelyet a SpaceX a NASA számára teljesít egy 1,6 milliárd dolláros szerződés keretében.