Volt mellette edény is
Kétezer éves marhahúst fedeztek fel egy kínai sírban
Több mint kétezer éves marhahúst találtak egy ókori sírban Kína északnyugati részén.
2012.10.01 23:59MTIA temetkezésre kétéves feltárási program során bukkantak 2009-ben Senhszi (Shaanxi) tartományban, Hszien (Xi'an) közelében, Vanli (Wanli) településen. A sír a feltételezések szerint a Hadakozó Fejedelemségek időszakából (Kr.e. 475-Kr.e. 221) származik.
A sírkamrában egyéb tárgyak mellett találtak egy bronzedényt, amelyet valamilyen fekete anyag töltött ki, a lelet előkerülése óta elvégzett elemzések arról tanúskodnak, hogy marhahúsról van szó.
"Ez a legkorábbi marhahúslelet, amely eddig Kínában előkerült" - közölt Hu Szungmej (Hu Songmei), a tartományi régészeti intézet paleontológusa.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06