Majdnem maja
Már biztos - Apokalipszis 4 éven belül
Japán kutatók szerint 70% az esély arra, hogy a kormány által becsült 30 év helyett akár 4 éven belül egy 7-es erősségű földrengés rázza meg Tokiót.
Nézze meg, mi történt tavaly Japánban >>>
A Tokiói Földrengéskutató Intézet hétfőn azt jelentette, a tavaly márciusi földrengés óta megnőtt a főváros térségében a szeizmikus aktivitás, erre alapozzák azt a feltételezésüket, hogy a kormány által becsült 30 év helyett már 4 éven belül egy 7-es erősségű földrengés rázza szét Tokiót.
A 9-es erősségű földrengés volt Japán történelmének legerősebb földmozgása, aminek - és a rengés miatt bekövetkező cunaminak - következtében egy atomerőmű megrongálódott, és majd’ 20.000 ember halt meg vagy tűnt el.
A kutatók megállapították, azóta ötször több földrengés volt Tokió közelében, mint korábban.
Japán a földrengésektől leginkább sújtotta ország a világon, 1923-ban például a 7,9-es erősségű Nagy Kanto földrengés 100.000 ember életét követelte.
Kapcsolódó írások:
- A fukusimai atomkatasztrófa legyűrte az atombombákat is
- A nagy piros gomb: '45-ben ilyenkor Hirosimát már legyalulta a Kisfiú
- Csúcsot döntött a radioaktív sugárzás a fukusimai atomerőműben
- Nukleáris katasztrófa veszélye vagy globális klímaváltozás?
- Nincs áram a Fukusimai atomerőmű hármas és négyes reaktorházában