"Jól" harapnak a halak Brazíliában
"Ha a piranha a tenyeredből eszik, a lábadból is fog"
Egyre jobban harapnak a halak Brazília Piaui államában, de nem horgászok örömére, hanem a fürdőzők kínjára.
2011.09.26 20:32MTIPiranhák teszik fájdalmassá és félelmetessé a strandolást az állam legkedveltebb partszakaszán. A hét végén legalább száz fürdőző sérüléseit látták el José de Freitas kórházában, mert megharapdáltak őket a horrorfilmekbe illő viselkedésű, hírhedten vérszomjas és falánk piranhák. Szerencsére senkit sem ért halálos halharapás, a strandolóknak csupán lábujjaik és ínjaik bánták a fürdőzést.
A helyi hatóság szerint gyors cselekvésre van szükség a piranhák túlszaporodása ellen. Eddig mindössze annyi történt, hogy a tilápia nevű halfaj telepítésével megpróbálták jóllakatni a piranhákat, és leszoktatni őket az emberkóstolásról.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06