Előzetes
Kamion Eb - Rajt a hétvégén Ausztriában, féltávnál jön a Hungaroring
A hétvégén az osztrák Forma-1-es pályán, a Red Bull Ringen rajtol el a kamion Európa-bajnokság idei szezonja, amelynek során a csapatot váltott, címvédő Kiss Norbert augusztusban versenyez majd a Hungaroringen.
2016.04.29 11:49MTIAz elmúlt két idény győztese a téli szünetben elfogadta a Mercedesszel induló német Tankpool24 ajánlatát, s elhagyta a magyar Oxxo Truck Race Teamet, amivel sokakat meglepett, a Mercedesek ugyanis tavaly leginkább csak üldözték a mezőnyt.
"Szakmai szempontból előrelépésnek tartom ezt, ugyanakkor hosszú távon gondolkodunk, a csapat ugyanis újjászerveződött, s ebben az összetételben csak most kezdtük el a közös munkát" - nyilatkozta Kiss Norbert, s hozzátette, a tervezőmérnök Stefan Honens személye volt az egyik meggyőző indok arra, hogy váltson. "Az ő kezei közül az elmúlt évtizedekben már sok bajnok konstrukció került ki, remélem, hogy a két új Mercedes esetében is ez lesz a helyzet" - mondta a 31. születésnapját jövő hétfőn ünneplő versenyző, aki szerint várhatóan nem azonnal harcolhat majd a futamgyőzelmekért, de a hazai közönség előtt sorra kerülő mogyoródi viadalon már közel kerülhet ehhez.
A spielbergi Red Bull Ringen szombaton és vasárnap is két-két futamot rendeznek majd, a versenyeket mindkét nap megelőzi a rajtsorrendről döntő időmérő edzés. A kamion Eb idei szezonjának kilenc állomása lesz, Ausztria után Olaszország (Misano), Franciaország (Nogaro) és Németország (Nürburgring) következik. A Hungaroringen augusztus 27-28-án kerül sor a versenyre, s a szervezők a tavalyi viadalhoz hasonlóan ismét fesztiválhangulatot ígérnek a mogyoródi létesítménybe, ahol betétfutamként ebben az évben a közel 365 lóerős luxus-versenyautókat felvonultató Blancpain GT Series szerepel majd.
A magyar futamok után Csehországba (Most), Belgiumba (Zolder), Spanyolországba (Jarama) és újfent Franciaországba (Le Mans) látogat el a gyorsasági kamionos mezőny, így az Eb-sorozatban összesen 36 versenyt rendeznek az idén.
A magyar Oxxo csapat a brit kamionos bajnokságban teljesít teljes szezont 2016-ban, az MAN versenygépet Ryan Smith vezeti, s azt egyelőre még nem lehet pontosan tudni, hogy az Európa-bajnoki futamok közül melyikeken vesz részt az istálló, de Spielbergben biztosan ott lesz.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06