Svájcba készülnek
Torna - Keretszűkítés Tatán
A tatai keretszűkítő verseny után Berki Krisztián, Gál Róbert, Czingli László, Hetrovics Marcell, Hídvégi Vid, Rácz Attila, Szabó Nándor, Szalontai István és Szilágyi András alkotja a májusi, svájci kontinensviadalra készülő férfi tornászválogatottat.
2008.03.13 11:56ma.huA keretszűkítő viadalon a 14 fős EB-keretet 8 főre csökkentették, továbbá ehhez jön még hozzá az olimpiai kvótás Gál Róbert, aki a pekingi játékok miatt egyéni felkészülés alapján halad. A viadalon az Eb szisztémájához hasonlóan a helyezési pontokat vettek figyelembe – szerenként és összetettben is.
Így a Ferencváros legjobbjai végeztek az élen, sorrendben: Hetrovics Marcell, Szilágyi András, Czingli László. A 4. helyen holtverseny alakult ki Rácz Attila (FTC) és Szabó Nándor (Győri DSK) között, így mindketten kerettagok lettek.
Az előzetes terveknek megfelelően hárman jelölés alapján kerültek be: Berki Krisztián, Hídvégi Vid és Szalontai István. A keretszűkítőn Szalontai deréksérülése miatt nem indult, míg Hídvégi Vid az elmúlt szezonhoz hasonlóan Angliában készül, Gál pedig egyéni edzésterve miatt hagyta ki a megméretetést.
A vb-ezüstérmes, Európa-bajnok Berki Krisztián sikeres gyakorlatot mutatott be lovon. A keret a héten még Tatán készül, ahol 15-én 10.30-tól magyar-cseh (Berki lovazik, Gál nem indul), míg 22-én a Tornacsarnokban magyar-szlovén-román összecsapás lesz.
A nők számára március 14-én, pénteken a Tornacsarnokban 16 órától rendezik a CSB első fordulóját, amely az április eleji francia Európa-bajnokság szempontjából is jelentőséggel bír, az olimpiai kvótás Böczögő Dorina is részt vesz rajta.
Kovács István, edző: „Mindenki az adott időszaknak megfelelő formát hozta, több új gyakorlat is bemutatásra került, úgy hogy összességében elégedett vagyok, jó úton haladnak a fiúk.”
Berki Krisztián: „ Most talán egy kicsit fáradtabb vagyok, de összességében gőzerővel készülök, egyelőre csak lovazok, de ha van időm a délelőtti vagy a délutáni – közel három-háromórás - edzéseken , akkor más szeren is kipróbálom magam.”