Egyelőre kevesebb a sérülés
Még nem rúgták szét egymást annyira a vb-n
A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) örömmel állapította meg, hogy a dél-afrikai világbajnokságon egyelőre kevesebb a sérülés, mint a megelőző két hasonló tornán.
2010.06.27 17:56MTI"Nyolc éve mérkőzésenként 2,7, 2006-ban pedig 2,3 sérülés történt, míg most egyelőre találkozónként kettő" - jelentette be vasárnap Jiri Dvorak professzor, a FIFA orvosi csapatának tagja.
A szakember szerint a csökkenés egyrészt a jobb felkészülésnek és hatékonyabb megelőzésnek köszönhető - ami abban a tényben nyilvánul meg, hogy a kontaktus nélküli sérülések száma esett vissza elsősorban -, másrészt előrelépés történt a fair play területén.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06