Még a szezon végét sem érte meg
Menesztették Scolarit
Azonnali hatállyal menesztették a Chelsea portugál menedzserét, Luiz Felipe Scolarit. A londoni kékek mesterének a sorozatos rossz eredmények miatt kellett búcsúznia.
2009.02.10 08:35nb1.huAz angol sajtó és a szakértők nagy része egyetértett abban az angol bajnoki szezon kezdetén, hogy a Chelsea idén megtöri a Manchester United egyeduralmát. Érkezett Deco, José Bosingwa és a legfontosabb „összetevőnek” vélt Luiz Felipe Scolari, a brazil válogatottal világbajnoki címet nyerő edző.
Nos, a Kékek jól is kezdték a szezont, ám a rangadóikon katasztrofálisan szerepelnek, és most már a kiscsapatok ellen is sorra hullajtják a pontokat. Scolarinak a szélső védők felfutásaira épített taktikáját hamar kiismerték az angol csapatok, így a londoniak már hét pont hátrányban vannak a listavezető Manchester Uniteddel szemben, noha egy mérkőzéssel többet játszottak. A hétvégi, Hull City elleni 0-0-s döntetlen a jelek szerint már sok volt Roman Abramovics tulajdonosnak: Scolari szerződését a tegnapi napon azonnali hatállyal felbontották. A csapatot átmenetileg Ray Wilkins másodedző veszi át, az új menedzser keresése a klub honlapja szerint már el is kezdődött.