Győzelem Suzukival!
Bútor Robi Suzukival győzött Svájcban
A Suzuki Swift Super 1600-zal versenyző Bútor Róbert - Tóth Imre kettős nyerte az IRC (Intercontinental Rally Challenge) bajnokság idei kilencedik futamának Super 1600-as kategóriáját.
2008.10.30 09:24ma.huAz elmúlt hétvégén, Svájcban megrendezett Rally du Valais-t szeretik a Suzukisok: tavaly ugyanitt, ugyanez a csapat második lett. Akkor azt nyilatkozták, hogy ez egy jó kezdet.
A Bútor-Tóth páros 2007 óta a Magyar Suzuki Zrt. által hivatalosan támogatott csapat. Most is megmutatták, hogy nem érdemtelenül: nem csak az aranyat hozták haza Martigny környékéről, hanem az abszolút 13. helyet is megszerezték.
Az összesítettben szinte csak 2000 köbcentis gépek kerültek eléjük, amelyekkel nehéz felvenni a versenyt, még akkor is, ha a Swift 1,6 literes vízhűtéses, soros 4-hengeres, DOHC motorjából 220 lóerőt és 191 Nm-es nyomatékot lehet elővarázsolni.
A Super 1600-as kategóriában verhetetlenek voltak. Persze nem mindig az erő számít: az aszfalton rendezett svájci rali harmadik napjának első gyorsasági szakaszán éppen Bútorék előtt fordult keresztbe Michael Burri, de a magyaroknak szerencséjük volt: "Pont ott, ahol be kell menni az egyes gyorsaságin a keskeny részre, elakadásjelzővel ment szép lassan és nagyon körültekintő volt, szépen elengedett minket" - mesélte Bútor mosolyogva.
Az első szakaszokon kezdetben finoman, majd egyre bátrabban versenyzett a Bútor-Tóth kettős, a szervizben csak egy rutin ellenőrzést végzett a csapat. "Gyakorlatilag az első pálya volt a legnehezebb, de maximálisan felkészültünk rá.
Ennek ellenére egy óvatos kezdéssel vágtam neki. Utólag úgy értékeltük, hogy teljesen jó volt ez a tempó. A második és harmadik gyorsaságin pedig már eléggé vadul jöttünk, nagyon élveztem mindkét pályát!
Az autó tökéletesen működött végig, a szerelők is megint mintaszerű munkát végeztek" - nyilatkozta Bútor, aki azt szereti, ha egyszerre van hideg, eső és sár. Ilyen most nem volt, sőt egy kis esőt leszámítva sütött a nap.
Ezzel együtt a páros a szombati hét szakaszon végig kiegyensúlyozottan és hiba nélkül autózott, és még komoly csatákra is volt energiája egy másik kategóriájú, erősebb autóval.
"Nagyon jó volt az utolsó nap, felszabadultan és jól tudtunk versenyezni. Először nem számítottunk rá, hogy tudunk nyerni. Rengetegen kiestek, és már a második nap első gyorsaságijától vezettük a kategóriát. Ez az első rali, ahol már szerepeltünk tavaly, és nagyon jó, hogy újra el tudtunk indulni, mert önmagunkkal is sokkal jobban tisztába kerültünk" - mondta a most 33 éves Bútor Robi, aki saját bevallása szerint már 10 éves korában eldöntötte, hogy ha felnő, ralizni fog.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06