Fejescsere
Bordás Péter tervezi a Haladás új szombathelyi sportkomplexumát
A debreceni stadiont is tervező Bordás Péter vezető építész és az általa megszervezett szakmai stáb tervezi a Haladás 9,6 milliárd forintért épülő sportkomplexumát Szombathelyen.
2014.11.08 04:30MTIA vasi megyeszékhelyen tartott pénteki sajtótájékoztatón Vígh László, a kiemelt sportlétesítmény-fejlesztésekért felelős miniszteri biztos hangsúlyozta: a beruházás megvalósítását nem akadályozza semmi, a 10 ezer néző befogadására alkalmas - UEFA 4-es követelményeknek megfelelő labdarúgó-stadiont is magában foglaló - sportkomplexumot terveik szerint 2016 végén vehetik majd birtokba a szombathelyiek.
Kijelentette: amint meglesznek a kiviteli tervek, megindulhat a közbeszerzési eljárás, ennek nyertese pedig számításaik szerint jövő év szeptemberében kezdheti meg az építést, amely 12-13 hónapot vesz igénybe.
Szólt arról is, hogy az építés ideje alatt a Haladás hazai mérkőzéseit a Király Gábor sportlétesítményben rendezik majd, amelyet nem a beruházást terhelő, hanem külön állami forrásból tesznek alkalmassá a célra.
Bordás Péter vezető tervező elmondta: januárban kívánják elfogadtatni az építtetővel az új stadion és sportkomplexum koncepciójának tervét, a következő hetekben minden információt és igényt összegyűjtenek, amelyeket a tervezés során igyekeznek maximálisan figyelembe venni, Céljuk, hogy a multifunkcionális létesítmény minél gazdaságosabban üzemeltethető legyen.
Puskás Tivadar, Szombathely polgármestere elmondta, a Haladás valamennyi szakosztálya helyet kap majd az új sportkomplexumban. Hozzátette: jó ideje tart már az előkészítés, az egyeztetés, az igények és lehetőségek felmérése.
Keringer Zsolt, a szombathelyi önkormányzat informatikai osztályvezetője, a Haladás szurkolói közösségének vezetője a sajtótájékoztatón bemutatta a www.haladasstadion.hu című honlapot, amelyen figyelemmel lehet követni az új stadion felépítését, bárki hozzászólhat, s elmondhatja véleményét. Az építés fázisában egy webkamerát is kihelyeznek majd a területre, így a stadion valóban szurkolók szeme előtt épülhet.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06