A szurkálódások dacára
Blatter és Roussef szerint él a bizalom
Az utóbbi hónapok szurkálódásain felülemelkedve Dilma Rousseff brazil államfő és Joseph Blatter, a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) elnöke egyaránt úgy véli, hogy él a bizalom az idei világbajnokság rendezője és a FIFA között.
2014.01.24 02:30MTI
A davosi Világgazdasági Fórumra Svájcba érkező brazil elnök Blatter invitálását elfogadva állt meg Zürichben, hogy találkozzon a FIFA első számú vezetőjével a szövetség központjában.
"Brazília a futball országa, ha labdarúgásról van szó, elsősorban Brazíliáról kell beszélni. Így hát Brazília egy nagyon szép és nagyon nagy világbajnokságot fog rendezni. A bizalom él" - hangsúlyozta Blatter a találkozójukat követően.
"Van még néhány hónapunk. Ha apró kiigazításokra van szükség, azokat elvégezzük. (...) Végül minden rendben lesz" - tette hozzá. Blatter kijelentette: nagy megtiszteltetés, hogy fogadhatta "Brazília kitűnő elnök asszonyát", és puszival köszöntötte őt.
A brazil kormány megteszi a szükséges erőfeszítéseket, mindent elkövet "a világbajnokságok világbajnoksága" érdekében - mondta Dilma Rousseff.
A tavalyi Konföderációs Kupáig el nem készült hat stadion közül mindössze egyet, a natalit adták át azóta. Az ebbe a körbe tartozó arénák közül a curitibainál tapasztalhatók a legnagyobb csúszások, ott Jérome Valcke FIFA-főtitkár kedden vészhelyzetről beszélt, csütörtökön pedig bejelentette, hogy az átadás április végére, május elejére várható, ami "nagyon késői".
Brazíliában a tizenkét stadion közül hatban nem tudták tartani a FIFA által meghatározott december 31-ei "végső" határidőt. Az érintett városok - Curitiba és Natal mellett - Sao Paulo, Porto Alegre, Cuiabá és Manaus. A tavalyi Konföderációs Kupát Brazíliavárosban, Rio de Janeiróban, Belo Horizontében, Recifében, Fortalezában és Salvadorban rendezték.