Újítások
Ancelotti a Real új edzője, Blanc a PSG-é
Carlo Ancelottit nevezték ki a Real Madrid csapatának új vezetőedzőjévé, míg az olasz mester helyét Laurent Blanc foglalta el a Paris Saint-Germainnél.
2013.06.25 13:20MTI
A két klub egyszerre nevezte meg új edzőjét. Ancelotti hároméves szerződést kapott a királyi gárdától, míg párizsi utódja két évre írt alá. Az AC Milannal kétszeres Bajnokok Ligája-győztes Ancelotti, aki a Chelsea-hez visszatért portugál José Mourinhót váltja, úgy távozott a PSG-től, hogy a legutóbbi szezonban bajnoki címre vezette az együttest.
A 2009-ben a Girondins Bordeaux-val bajnok Blanc mostani megbízatása előtt a francia válogatottat irányította, de a tavalyi Európa-bajnokság negyeddöntős búcsúját követően távozott.
Spanyol sajtóértesülések szerint a Real Madrid 4 millió eurót fizet a PSG-nek azért, hogy elengedte az 54 esztendős Ancelottit annak ellenére, hogy egy év még hátra volt a szerződéséből. A nemzetközi sajtó már hetek óta arról írt, hogy Ancelotti veszi át a Real irányítását, de mindaddig nem lehetett bejelenteni az érkezését, amíg a francia bajnok nem találta meg utódját.
A PSG, amely több mint 200 millió eurót költött a keret megerősítésére az elmúlt két évben, amióta katari tulajdonba került, számos jelölt közül választotta ki a játékosként világ- és Európa-bajnok Blanc-t, ugyanis szóba került Roberto Mancini, Fabio Capello, Andre Villas-Boas, Frank Rijkaard, Manuel Pellegrini, Rafael Benitez, Michael Laudrup és Guus Hiddink neve is.
A Milannal játékosként is kétszeres BEK-győztes olasz tréner úgy lép Mourinho örökébe, hogy az előző idényben a Real nagyobb trófea nélkül maradt, míg a 47 éves Blanc azzal a teherrel foglalja el a PSG kispadját, hogy elődje 1994 után vezette ismét bajnoki címre a csapatot.