Másodikként jutott tovább a csapat

Női röplabda vb-selejtező - kikaptunk az ukránoktól

A magyar női röplabda-válogatott 3-1-re kikapott vasárnap a házigazda ukrán csapattól a Lucskban rendezett világbajnoki selejtezőtorna harmadik fordulójában, így két győzelemmel és egyetlen vereséggel a hibátlanul első hazaiak mögött a második helyen végzett, s bejutott a kvalifikációs sorozat második fordulójába.

2013.05.26 18:25MTI

Eredmény, D csoport: 
Ukrajna-Magyarország 3-1 (17, -22, 21, 16) 

"A mai mérkőzésen a legnagyobb problémánk a nyitásfogadásból eredt, alapvetően túl sok ki nem kényszerített hibával ajándékoztuk meg az ellenfelünket és e miatt állandóan loholtunk az eredmény után - nyilatkozta a mérkőzést követően Hollósy László szövetségi kapitány. - Összességében azonban azt kell, hogy mondjam, van fantázia az új felállásunkban, csak rengeteg magas hőmérsékletű mérkőzést kell játszanunk, hogy fejben a legjobb megoldásokat tudjuk választani adott szituációban."
 
A csoport első helyezettje a selejtező januári harmadik körébe került, míg a másodikként végzett magyar csapatnak októberben a második fordulóban is pályára kell lépnie. 

A kiemelt 12 európai válogatott csak a harmadik körben kapcsolódik be a küzdelmekbe, onnan lehet majd kivívni a világbajnokságon való részvétel jogát.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.