EURO-2012

Fábregas tíz napra kidőlt

Térdsérülés miatt tíz napig nem készülhet együtt társaival a labdarúgó Európa-bajnokságra Cesc Fábregas.

2012.05.27 10:45MTI

A spanyol világ- és Európa-bajnok középpályás az Athletic Bilbao elleni, pénteki spanyol kupadöntőn sérült meg. A 25 éves játékos csak a 81. perctől volt a pályán a Barcelona 3-0-s sikerét hozó mérkőzésen.

Vicente Del Bosque ugyan még nem véglegesítette keretét a lengyel, ukrán közös rendezésű Eb-re, de Fábregas a térdproblémája ellenére vélhetően utazó lesz majd.

Combsérülést szenvedett Gareth Barry

Megsérült a norvégok elleni Európa-bajnoki felkészülési mérkőzésen Gareth Barry, az angol labdarúgó-válogatott középpályása.

"Nyugtalanít az állapota - vallotta be Roy Hodgson szövetségi kapitány. - Megvárjuk a vizsgálatok eredményét. Nincs már sok idő az első Eb-fellépésig. Ha súlyos a sérülése, el kell gondolkodnunk a továbbiakon."

Barry Steven Gerrard helyére állt be a szünet után az 1-0-s angol győzelemmel zárult pénteki, oslói mérkőzésen, de 28 perc elteltével le kellett cserélni, mivel meghúzódott a combközelítő izma.

A lengyel, ukrán közös rendezésű Európa-bajnokság június 8-án kezdődik. Az angolok a franciákkal, a svédekkel, valamint a társrendező ukránokkal szerepelnek egy csoportban.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.