Jakabos, Verrasztó, Mutina, Hosszú
Ezüstérmes lett a női 4x200-as gyorsváltó a debreceni Eb-n
A Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn, Mutina Ágnes, Hosszú Katinka összetételű, címvédőként indult 4x200-as női gyorsváltó ezüstérmet nyert a debreceni úszó Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján.
2012.05.24 19:35MTIJakabos nem kezdett túl jól, ugyanakkor nagy hajrával a második helyen fejezte be saját etapját. Verrasztó hamar átvette a vezetést és kiváló versenyzéssel fél másodperces előnyt kovácsolt össze. Mutina ezt tovább növelte, ugyanakkor Hosszúnak ezt az előnyt az olaszok világklasszisával, Federica Pellegrinivel szemben kellett volna megtartania. A csütörtökön korábban 200 m vegyesen győztes magyarnak azonban elfogyott az ereje, a táv olimpiai-, világ- és Európa-bajnoka így megnyerte az olaszoknak a versenyt.
"Szerintem most én voltam a leggyengébb láncszem. Igyekeztem minél jobban úszni, hogy sikerüljön elérni, amit két éve, de örülök az ezüstéremnek is. Nagyon nagy dolog több éven keresztül egy váltóval az élen lenni" - mondta a 200 m vegyesen korábban bronzérmes Verrasztó.
"Mindannyian mindent megtettünk, ebben biztos vagyok, tudtuk, hogy az olaszok negyedik embere nagyon jó, Katkán nagyon nagy teher volt" - nyilatkozta Mutina.
A 400 és 200 vegyesen is győztes Hosszú Katinka láthatóan csalódottan beszélt:
"Ennyi volt bennem, ennyi volt bennünk. Nagyon nehéz lesz az olimpián döntőbe kerülni, de ha sikerül, az mindenképpen nagyon jó eredmény lenne."
Eredmények:
női 4x200 m gyors váltó, Európa-bajnok:
Olaszország (Alice Mizzau, Alice Nesti, Diletta Carli, Federica Pellegrini) 7:52.90 p
2. MAGYARORSZÁG (JAKABOS ZSUZSANNA, VERRASZTÓ EVELYN, MUTINA ÁGNES, HOSSZÚ KATINKA) 7:54.70
3. Szlovénia (Sara Isakovic, Anja Klinar, Ursa Bezan, Mojca Sagmeister) 7:59.73