Már biztos nem végez rosszabb helyen...

Pekingi kvótát ér? - Jakab is nyert az asztalitenisz világselejtezőn

Jakab János megnyerte első mérkőzését a férfi verseny főtáblájának alsó ágán az asztaliteniszezők Budapesten zajló olimpiai világselejtezőjén, s így már biztosan nem végez a tizenkettediknél rosszabb helyen...

2008.05.11 15:00MTI

Jakab János megnyerte első mérkőzését a férfi verseny főtáblájának alsó ágán az asztaliteniszezők Budapesten zajló olimpiai világselejtezőjén, s így már biztosan nem végez a tizenkettediknél rosszabb helyen. A magyar szövetség számításai szerint ez a pozíció már pekingi kvótát ér.

A Lombard-BVSC 21 éves játékosa - folytatva eddigi bravúros szereplését - ezúttal a cseh Petr Korbelt verte öt játszmában, így a 9-12. pozícióért folytathatja.

A Körcsarnokban zajló viadal az utolsó alkalmat kínálja az olimpiai kvóta megszerzésére, a hazaiak - hivatalosan - eddig egy pekingi indulási joggal rendelkeznek, ez Tóth Krisztináé.

A torna nemenkénti első három helyezettje biztosan kiharcolja az ötkarikás kvótát, a többi helyről a csapatok összeállítása után döntenek.

A nemzetközi szövetség várhatóan már vasárnap este közzétesz egy nem hivatalos listát azoknak a játékosoknak a nevével, akik valószínűleg utazhatnak az olimpiára, a hivatalos verzió a jövő héten készül el.

Eredmények:

Férfiak:

4. szakasz, A tábla: a 9-16. helyért:

Jakab-Korbel (cseh) 4-1 (9, 6, -7, 10, 4) 4. szakasz, B tábla: a 21-24. helyért: Pázsy-Burgis (lett) 4-1 (10, 8, -7, 2, 8)

Korábban:

Nők:

4. szakasz, A tábla: negyeddöntő: Póta-Kosztromina (fehérorosz) 4-1 (-9, 7, 6, 4, 8) a 9-16. helyért: Lovas-Ver. Pavlovics (fehérorosz) 4-3 (-7, 9, 5, -13, 7, -9, 5)

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.