Nem lehetnek ott az Eb-n az U17-es labdarúgók
Elutasította a magyar fellebbezést az UEFA
A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) közölte: az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) elutasította a magyar fellebbezést, így a 17 éven aluli válogatott nem lehet ott a szlovéniai kontinenstornán.
2012.04.13 12:12MTIA márciusi selejtezőtornán a magyarok az első helyen végeztek. A belgák azonban óvtak, mivel az oroszok ellen a pályán 1-0-ra megnyert mérkőzésükön az ellenfélnél egy olyan játékos is szerepelt, aki eltiltás miatt nem léphetett volna pályára. Az UEFA március 29-én helyt adott az óvásnak, és 3-0-ás gólkülönbséggel írta jóvá a belgáknak a találkozót. Így végül jobb összesített gólkülönbséggel (8-2) a belgák, és nem a szintén hétpontos magyarok (10-5-ös gólkülönbség) jutottak ki a május elején sorra kerülő korosztályos Eb-re.
Az MLSZ azért fellebbezett, mert álláspontja szerint "a pályán elért eredmény egyeztethető össze a sport szellemiségével".
"Tulajdonképpen várható volt a döntés, hiszen itt a Fair Play szelleme és a speciális szabályok ellentmondásban vannak - nyilatkozta Borbély Zoltán, az MLSZ Jogi- és Sajtóirodájának vezetője. - A fegyelmi szabályzat egyértelműen fogalmaz, két sárga lapos jogosulatlan játék esetén 3-0, kivéve akkor, ha a vétlen csapat jobb eredményt ért el. Az UEFA alapszabálya kimondja a Fair Play szellemét, mi erre hivatkoztunk és ténybeli bizonyítást vezettünk le, azonban a fellebbviteli bizottság azt mondta, hogy itt a belga-orosz mérkőzésről volt szó, tehát a magyar csapat tulajdonképpen kívülálló. Az már egy sovány vigasz, hogy az orosz szövetség elnézést kért a magyartól, az is, hogy ennek voltak személyi következményei is. Ugyanakkor, amit a sors elvett a szerintem igazságtalan, de jogszerű döntéssel, azt visszaadta azzal, hogy ez a generáció tud majd két év múlva játszani az U19-es Európa-bajnokságon Magyarországon."
Két év múlva Eb-címmel vigasztalódna a csapat
A májusi U17-es labdarúgó Európa-bajnokságról egy óvás miatt lemaradt magyar válogatottnak két év múlva a hazai rendezésű kontinensbajnokságon, már az U19-es között a végső győzelem a célja.
Erről Both József, a 2010-ben újraindult Bozsik-program szakmai felelőse beszélt pénteken azon a sajtóbeszélgetésen, amelyen részt vett Nyilasi Tibor, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) sportigazgatója is. Magával a programmal kapcsolatban a szakemberek hangsúlyozták, hogy annak köszönhetően nem fognak tehetségek elkallódni a magyar labdarúgásban.
Both szerint a kontinensviadalon való részvételt a pályán kiharcoló, a zöld asztalnál azonban elveszítő futballisták "dacegyességet" kötöttek, hogy a hazai rendezésű viadalon bebizonyítják rátermettségüket.
Nyilasi Tibor elmondta: rendkívül fontos, hogy ezeket a futballistákat klubjaik valódi értékként kezeljék annak érdekében, hogy fejlődésük töretlen maradjon. Példaként Dzsudzsák Balázst hozta fel, aki először Magyarországon, a Debrecenben lett elismert játékos, és csak ezt követően igazolt külföldre.
A márciusi U17-es selejtezőtornán a magyarok az első helyen végeztek. A belgák azonban óvtak, mivel az oroszok ellen a pályán 1-0-ra megnyert mérkőzésükön az ellenfélnél egy olyan játékos is szerepelt, aki eltiltás miatt nem léphetett volna pályára. Az UEFA március 29-én helyt adott az óvásnak, és 3-0-ás gólkülönbséggel írta jóvá a belgáknak a találkozót. Így végül jobb összesített gólkülönbséggel (8-2) a belgák, és nem a szintén hétpontos magyarok (10-5-ös gólkülönbség) jutottak ki a május elején sorra kerülő korosztályos Eb-re.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06