Koleszár Balázs nem nélkülözheti őket
Ellopták a magyar paralimpikon művégtagjait
Ellopták Koleszár Balázs paralimpikon saját fejlesztésű, egyedülálló technikai megoldásokat tartalmazó karprotéziseit, amelyek nélkül nem tud sportolni, versenyezni.
2012.02.23 17:20MTIMint azt a sportoló a Facebookon írja, szerdán betörtek a lakásába és ellopták az utolsó három darab, általa kifejlesztett motoros karprotézist. "Így nem tudok sportolni, versenyezni, motorozni tovább. Öt év kemény munkája, az elért sikerek, valamint a más sérültek megsegítése kapcsol hozzájuk, nem beszélve arról, hogy ez bárki számára értéktelen" - olvasható Koleszár felhívása a közösségi oldalon.
Koleszár Balázs 2006-ban motorbalesetben veszítette el a karját, de felépülése közben kifejlesztett egy olyan, egyedülálló technikai megoldásokkal rendelkező karprotézist, amelynek segítségével szinte teljes értékűen hódolhatott tovább kedvenc sportjának. Az általa kifejlesztett protézis több motoros társának segített visszatérni kedvenc sportágához szerte a világon. Koleszárt 2011-ben Az Év Civil Hősének választották.
A sportembert az MTI-nek nem sikerült elérnie.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06