A sztár
Adebayor visszatér a togói futballválogatottba
Visszatér a togói labdarúgó-válogatottba Emmanuel Adebayor, a csapat legnagyobb sztárja, aki még tavaly, az Afrika Kupán történt tragikus események után jelentette be, hogy nem kíván többé szerepelni a nemzeti csapatban.
2011.11.11 07:45MTI"Szolgálni szeretném a hazámat, de a játékosok biztonsága mindennél fontosabb. Megbizonyosodtam róla, hogy másokhoz is eljutott ez az üzenet" - nyilatkozta az angol Tottenham Hotspur támadója.
Tavaly január 8-án egy szeparatista csoport gépfegyverrel támadta meg az angolai Afrika Kupára tartó együttest szállító autóbuszt, s a merényletben három ember - a sofőr, a szövetségi kapitány segítője és egy sajtószóvivő - életét vesztette, további nyolc pedig különböző sérüléseket szenvedett. A terrorakció nyomán a togói vezetés hazarendelte a csapatot, amelyet utóbb hivatalosan kizártak a kontinenstornáról.
Adebayor jövő héten, a Bissau Guinea elleni világbajnoki selejtezőn játszhat újra a válogatottban.