Olimpiai sorsolás

Megúsztuk a szerbeket és a horvátokat - vízilabda Pekingben

A címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott az erősebb, a női csapat pedig a gyengébb csoportba került a pekingi olimpia szombati sorsolásán.

2008.03.22 14:04MTI

Kemény Dénes szövetségi kapitány alakulata az ausztrál, az utóbbi időszakban remeklő montenegrói, a vb-3. spanyol, a vb-6 görög, valamint a kanadai csapattal van azonos csoportban. A másik ágon szerepel a vb-győztes horvát, a Világliga-első szerb, valamint az amerikai, a német, a házigazda kínai és az olasz együttes. 

"Úgy gondolom, hogy lehetett volna rosszabb és lehetett volna jobb, ez körülbelül közepesnek nevezhető sorsolás, kiegyensúlyozott a két csoport. Célunk a csoportelsőség, a minimális végcél pedig a legjobb háromba kerülés
" - nyilatkozta Kemény Dénes a válogatott hivatalos honlapján, a vlv.hu oldalon. 

A magyar nők az ausztrál, a görög és a holland válogatottal találkoznak a csoportmeccsek során, a másik kvartettbe kapott besorolást az olimpiai címvédő olasz, az Európa-bajnok orosz, a Vl-győztes amerikai és a házigazda kínai együttes. "Az olimpián nincs már könnyű vagy nehéz csoport. Mindegy, milyen kvartettbe kerültünk, mert nagyon kiegyensúlyozott a mezőny. Az esélyesek közé tartozunk, és szeretnénk nyerni" - mondta Godova Gábor szövetségi kapitány. 

A férfi és a női tornán is a csoportgyőztesek egyből az elődöntőbe kerülnek, míg a második és harmadik helyezettek keresztbe játszanak a legjobb négy közé jutásért.

Az olimpia férfi mezőnyének csoport beosztása: 

A csoport: 

A1 Spanyolország 
A2 Ausztrália
A3 Magyarország 
A4 Montenegro 
A5 Görögország 
A6 Kanada 

B csoport: 

B1 Szerbia 
B2 Horvátország 
B3 Egyesült Államok 
B4 Kína 
B5 Olaszország 
B6 Németország 

Az olimpia női mezőnyének csoport beosztása: 

A csoport: 

A1 Egyesült Államok 
A2 Oroszország 
A3 Olaszország 
A4 Kína 

B csoport: 

B1 Görögország 
B2 Magyarország 
B3 Hollandia 
B4 Ausztrália

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.