Vajda bekezdett...
Vajda Attila egyből a kenu 1000 méteresek döntőjébe került
A végső győzelemre is esélyes Vajda Attila bejutott a pénteki döntőbe a kenu egyesek 1000 m-es versenyében a pekingi olimpián, miután taktikusan evezve magabiztosan nyerte előfutamát.
2008.08.18 10:32MTI/ ma.huNem hiába vártuk a kajak-kenu versenyek küzdelmeit. Eddig két versenyzőnk állt rajtoz, és mindkettőjük nagyon magabiztosan lapátolt, így végre talán tényleg lesz egy olyan sportágunk, ahol valóban beválthatjuk az esélyeinket.
Ameddig a kajakos Benkő Zoltánnak még lesz dolga a középfutamban, Vajda Attila nem bízta véletlenre, és egyből a döntőbe lapátolta magát. Hasonlóan ugyanis a férfi kajak egyesek küzdelméhez, ebben a számban is csak az első helyezett "utazhatott" egyből a fináléba, az értékes pozícióra a vb-címvédő, 25 éves szegedi klasszis mellett a 2006-os Maty-éri világbajnokságon meglepetésre győztes mexikói Jose Everardo Cristóbal, valamint a románok menője, Florin Mironcic pályázott eséllyel.
A remekül bemutatkozó, nemzetiszínű fejpántot viselő Vajda végül utóbbi riválisával volt harcban az elsőségért, de a hajrára már megnyugtató előnnyel érkezett, s ezt tartotta is egészen a célig, így máris készülődhet a négy nap múlva sorra kerülő éremcsatára.
"Az volt a fontos, hogy vagy így, vagy úgy, de megnyerjem ezt a futamot, de ha lehet, akkor egy olyan pályát menjek, amilyet majd a döntőben is szeretnék. Vagyis ötszázig utazok aztán ott egyszer elindítom a hajót és ezzel vagy utolérem az előttem lévőket vagy elmegyek a mezőnytől, s aztán még kétszer-háromszor indítok. Most az utolsó kétszázon is tudtam fokozni a tempót, ezzel együtt nehéz volt. Nincs szél, alig kaptam levegőt" - értékelte futamát Vajda, aki a július 15-én elhunyt Kolonics György emlékére fekete karszalagot viselve szállt vízre.
Az MTV online olimpiai TV adása