Női tőrözők
Amerikai ellenféllel kezd Mohamed Aida az olimpián
A magyar vívók közül elsőként Mohamed Aida mutatkozik be a londoni olimpián, s az amerikai Nzingha Prescod ellen kezd szombaton a női tőrözők versenyében.
2012.07.26 18:45MTIA magyar vívó az első körben erőnyerő, s a 32 között kapcsolódik be a küzdelmekbe. Amennyiben legyőzi a világranglistán 15., húszéves ellenfelét, várhatón a dél-koreai Nam Hjun Hi vár rá, aki a 16 közé jutásért az algériai Anissza Kelfaui és az ukrán Olga Lelejko párharcának nyertesével csap össze. Nam az olimpiai női tőrverseny első számú kiemeltje, négy éve Pekingben ezüstérmet szerzett, emellet világbajnokságon kétszer is harmadik volt. Mohamed magyar idő szerint 13:20 órakor lép pástra.
A kardozó Szilágyi Áron ötödik kiemeltként szintén a 32 között kezd, vasárnap 12:30 órakor. Ellenfele az egyiptomi Mamad Zeid és a malajziai Ju Peng Kean találkozójának továbbjutója lesz. A párbajtőrözőknél a két éve világbajnoki ezüstérmes Szász Emese első riválisa Csoj In Jeong lesz hétfőn 13:20-kor a 32 között. A 22 éves dél-koreai vívó tavaly Ázsia-bajnokságot nyert. A férfiaknál a 37 éves, 1996-ban egyéniben bronzérmes Imre Géza hetedik kiemelt. Az első körben, a 16 közé jutásért a marokkói Abdelkarim el-Hauarivel vív. A meccs szerdán 10 órakor kezdődik.
Többre kíváncsi?
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06