Nem csak a láb és a cici számít...

Fedezd fel vonzó testrészeid: mutasd meg a vállad!

Legtöbbször a lábunkat és a dekoltázsunkat hangsúlyozzuk ki az öltözködés során, és nem gondolunk arra, hogy nem mindig ezek számítanak. Hisszük, vagy sem, a legvonzóbb testrészünk a vállunk.

2010.12.29 16:06napidoktor.hu

Manapság a divat egyre kihívóbb formát ölt. Feleleveníti a korábbi stílusok kasszasiker szabásvonalait és egy renovált, modernebb, a mai kor szelleméhez alakított formával rukkol elő.

Még mindig nagy népszerűségnek örvendenek a dekoltázst és a csípőt hangsúlyozó ruhák, de be kell látni, hogy sokszor „a kevesebb több”.

Gondoljunk csak bele, mikor Audrey Hepburn sötét ruhájában megjelent a színen az Álom luxuskivitelben című filmben. Az egyszerű, földig érő, ujjatlan ruhaköltemény slankította a színésznő egyébként is karcsú termetét.

A ruha a hölgy vállain kívül mindent eltakart, mégis az a kis fedetlen terület szemérmetlenül vonzotta a néző tekintetét.

Az ikonikus ruhadarab kiemelte a kacér vállakat, amelyek mint egy művészi ”t” betű vízszintes vonala csábosan billegtek a fej és a test között.

Érdemes tehát kihangsúlyoznunk ezt a fontos testrészünket. Ha szabadon marad, a nyak kecsessége sokkal szembetűnőbbé válik.

A váll gömbölyűsége és a karok keskenysége bujává teszik a felsőtestet.

A ruha nélküli vállak ezernyi dolgot ki tudnak fejezni. Légies, könnyed mozdulatokkal azonnal felhívják magukra a figyelmet, vagy éppen az elutasítást jelezhetik.

Felső testünk minden fontosabb mozdulatsora abból a mágikus vízszintes vonalból indul ki. Összegörnyedt testünkkel jelezzük a fáradtságot, ha kihúzzuk magunkat és hátrafeszül vállunk, akkor büszkeségünket mutatjuk. Vállunk kiemelésével érzéki hatást érhetünk el. A férfi ilyenkor nem lát mindent, mi mégis sejtetünk valamit, ami miatt egyre inkább kíváncsibbá válik.

A csábítási fortélyokat bevetve vállunkat kacéran felhúzhatjuk, majd egy sejtelmes mosollyal visszanézhetünk mögüle a kiszemelt hímre. A test egy „csupasz próbaba”, amit öltöztetni kell.

Magában olyan, mint egy üres vászon, de a ruhákkal kifejezhetjük magunkat és a stílusunkat. A bulikra és elegáns eseményekre is egyaránt érdemes felvenni egy szexi vállpánt nélküli csőtopot vagy pánt nélküli ruhát.

Ezek lehetnek testhez simulóak, vagy akár lengébb, bő fazonúak. Az aszimmetrikus szabás a félpántos felsőknél és ruháknál szintén remek lehetőséget nyújt arra, hogy változatosabbá, titokzatosabbá varázsoljuk a kinézetünket. Nem véletlen, hogy a sztárok világában egyre többen fordulnak ehhez az irányzathoz.

Érdemes kipróbálni akár ünnepi alkalmakkor, akár hétköznapi eseményeken a félvállas ruhákat. Az aszimmetrikus fazon a széles vállat keskenyíti és a kismellű nőknek is előnyös, mert a figyelem a vállakra terelődik.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.