Pokolian szenvednek a nők ettől
Kínok a szépségért - a "lábelkötés"
A "lábelkötés" egy szokás volt Kínában körülbelül ezer évig. Fiatal lányoknak, általában 6 éves korukban, erősen bekötötték a lábfejüket, úgy hogy az ne nőhessen tovább.
2010.11.29 13:10drinfo.hu
Körülbelül egy éven belül a lábfej eltört és deformálódott
A nő lábfeje nem nőhetett 10–15 centinél hosszabbra, és kicsi maradt felnőttkorára is. Ugyanakkor nagyobb volt a veszély, hogy fertőzés vagy paralízis keletkezzen.
A lábelkötés először
Észak-Kínában terjedt el, a gazdagok között Egy gazdag nőnek nem kellett dolgoznia a termőföldeken, így elkötötték a lábát, ezzel „előidézték” hogy ezt később se kelljen megtennie. A megkötött láb ezért elsősorban a gazdagságot jelentette.
A szokás lassan elterjedt az összes társadalmi szinten, kivéve a legszegényebbek között, ahol szükséges volt, hogy a nők is dolgozzanak a megélhetésért.
Mit gondoltak erről maguk a kínai nők?
A kínaiak kerülik ezt a témát. Számukra a lábelkötés egykoron hagyományt jelentett.
E nélkül talán egy tehetősebb nő nem is tudott volna férjhez menni. A lábelkötés csonkítás, amit ráadásul az anya végzett.

A lábelkötés következménye felülmúlja az inkák gyakorlatát, akik kötések segítségével változtatták meg gyermekeik természetes fejformáját, vagy a burmai nők gyűrűkkel történő nyakhosszabbítását.
A lábelkötés a nő egész hátralévő életére kihatott.
A történelem során több alkalommal is betiltották, utoljára 1949-ben, de Kínában még ma is látni néhol elkötött lábú idős asszonyokat…