Határozottan előnyökről is beszélhetünk
Íme a szoláriumozás pozitív oldalai!
Nagyon sokan szolárium ellenesek, pedig akár hisszük akár nem a szoláriumozásnak káros hatásai mellett pozitív oldali is vannak! A szolárium piacon ma már megtalálhatók azok a csúcstechnológiás gépek, melyeknél már határozottan előnyökről beszélhetünk.
2010.08.24 15:00ma.hu
Bár a szolárium fénycsövei és a nap fénye között óriási a különbség, a mesterséges fény is rendelkezik a természetes fény előnyeivel!
A szolárium nem csak a szép bőrszín eléréséhez használható, a meleg környezet és az UV fény számtalan problémára nyújthat enyhülést, megoldást. Manapság ellenőrzött és megbízható körülmények között az orvostudomány is kúraszerűen alkalmazza, ha nem áll fenn ellenjavallat.
Az UV fény fokozza a D-vitamin termelődést, és segítséget nyújt a bőr egyéb vitaminjainak képződésében is. Enyhíti az ekcéma és a pikkelysömör tüneteit, fokozza a bőr ellenálló képességét, kedvezően hat a kedélyállapotra.
Ám a szolárium nem ajánlott akkor, ha neked túlságosan érzékeny a bőröd, ha túl sok anyajegy található a testeden, vagy ha túlságosan pattanásos a bőröd.
Nagyon fontos, hogy a szoláriumozás előtt mindig vedd le az ékszereidet és távolítsd el a sminked, és csak fokozatosan növeld a szoláriumozás időtartamát, így elkerülhető a leégés.
Ha teheted mindig használj speciális minőségi szolárium krémeket!
A szoláriumozás hátrányai
Az UVA és UVB sugarak toronymagasan vezetik a bőr idő előtti öregedését okozó ártalmas dolgok listáját. Aki a barna bőrszín miatt fekszik vagy áll a szoláriumcsövek elé, annak számolnia kell azzal, hogy bőre veszít zsír- és nedvességtartalmából és azok testén, akik túlzásba viszik a mesterséges napozást – hamarabb megjelennek barna elszíneződések, és a bőr idő előtti öregedését okozó, mély vonalak, ráncok.
A kiszáradt, „agyonnapoztatott” bőr regenerálása hosszantartó folyamat, amelynek eredménye sohasem lesz már tökéletes…
Fekvő vagy álló szoli?
Higéniai szempontból az álló szolárium mindenképpen kedvezőbb, és a barnulás is egyenletesebb, mivel minden testrészt egyformán ér a fény.
Bár ha pihenni és kicsit feküdni szeretnél, akkor bújj be a melegbe, nyújtózz ki és használj fekvő szoláriumot!